Dieta na ładną cerę

Zdrowa cera pozwala nam lepiej się prezentować. Jeśli chcemy mieć ładną cerę, nie wystarczy stosować tylko kremy, ale także warto przyjrzeć się temu co jemy. Dobranie odpowiedniej diety bogatej w składniki mineralne i witaminy z pewnością pomożemy nam poprawić jej wygląd. Sprawdź, co powinno być w Twoim menu, aby to osiągnąć.

Oczywiście warto skonsultować wszelkie zmiany ze swoim dermatologiem, czy zapytać kosmetyczki co sądzi na ten temat. Być może taka pomoc będzie potrzebna.

Warto zacząć od tego, że w dzisiejszych czasach mamy coraz większą tendencję do jedzenia gotowych produktów, odgrzewanych w mikrofali. Nierzadko też kupujemy niskiej jakości produkty, nie patrząc na ich skład. Wszystko to między innymi ma wpływ na jakoś naszej skóry. Wiele jest jeszcze innych czynników, ale skupmy się na diecie. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie Piramidy Zdrowego Żywienia, żeby zobrazować sobie co trzeba wziąć pod uwagę. Następnie ważna jest świadomość tego, że skóra potrzebuje nawodnienia, czyli trzeba dbać o regularnym przyjmowaniu płynów. Do wody można dodać cytrynę lub napary ziołowe pomagające oczyścić się z toksyn.

Dieta powinna zawierać witaminę A, którą znajdziemy między innymi w maśle, wątróbce, szpinaku, dyni, czerwonej papryce, sałacie. Witaminę E uzupełnimy sięgając po oleje roślinne, orzechy, nasiona. Witamina C to cytryna, grejpfrut, mango kiwi.  Witamina B6 dostępna w zarodkach pszennych, otrębach. Witamina B2 występuje głównie w mleku i jego przetworach. Są to podstawowe produkty, które będą w stanie poprawić jakość naszej skóry. Oczywiście jeśli chcemy jeszcze bardziej dbać o cerę to warto odwiedzić gabinet kosmetyczny Świdnik.

Be the first to comment on "Dieta na ładną cerę"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.