Dachy – mały rys historyczny i nie tylko

Najbardziej popularne w Polsce pokrycia dachowe to dachówki. Zarówno te ceramiczne, jak i betonowe. Pokrycia dachowe z gliny rozpoczęto produkować ponad 9 tys. lat temu. Do dziś właśnie krycie dachów przy wykorzystaniu dachówek ceramicznych odgrywa pokaźną rolę na polskim i europejskim rynku.Dachówki ceramiczne i betonowe bardzo zmieniły się na przestrzeni ostatnich lat. Technika wykonywania jest tak zaawansowana, że poszczególne dachówki, dobrze przylegając do siebie, nie potrzebują w żaden sposób uszczelnień i nie są mocowane do łat gwoździami w środkowej części połaci dachowej ( przytwierdza się je jedynie na krawędziach).

Pewnie każdy chciałby dobrac najlepsze pokrycie dachowe na dach swojego budynku. Nic dziwnego. Pokrycie dachowe to element od którego będzie zależeć wygląd domu przez wiele lat po wybudowaniu . Warto więc, aby wybrane pokrycie dachowe było atrakcyjne i trwałe .Jest wiele firm, które oferują duży wybór dachówek. Najpopularniejsze na rynku krajowym należą dachówki ceramiczne takich wytwórców, jak Creaton, Koramic czy Roben; znacznym powodzeniem cieszą się też dachówki cementowe Braas czy Euronit. Swoich gorących sympatyków mają także karpiówki.

Decydując się na konkretne pokrycie dachowe należy pamiętać o gwarancji na mrozoodporność i czy jest tzw. natychmiastowy dostęp do asortymentu (w przypadku, gdy wykonawcy zabraknie jakiś elementów pokrycia dachowego na budowie). Z tych względów warto wybrać wytwórców posiadających linie produkcyjne w naszym kraju.

Be the first to comment on "Dachy – mały rys historyczny i nie tylko"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.