Czym są pionizatory?

Rehabilitacja niektórych chorych – szczególnie z poważniejszymi dysfunkcjami narządów ruchu oraz schorzeniami czy trwałymi uszkodzeniami kręgosłupa w różnych jego odcinkach – daje coraz lepsze efekty w pomocy pacjentom przy powrocie do zdrowia. Dzieje się tak szczególnie dzięki coraz nowszym propozycjom ulepszanego, co jakiś czas sprzętu rehabilitacyjnego. Sprzęt taki dość często można otrzymać z częściową refundacją, co także sprzyja poprawie sytuacji niektórych osób niepełnosprawnych a także ich rodzin, które się nimi opiekują.
Przykładem tego typu pomocnych urządzeń są tak zwane pionizatory. Są one stosowane w bardzo licznych schorzeniach takich jak chociażby niedowład i porażenie kończyn, stwardnienie rozsiane a także choroby reumatyczne czy poważniejsze urazy kręgosłupa.
Pionizatory umożliwiają ustawienie pacjenta w pozycji pionowej. Tym samym wspomagają one pracę układu równowagi, ale nie tylko. Pionizatory mają o wiele większe znaczenie dla osób niepełnosprawnych. Są urządzenia, które umożliwiają osobom tym większą samodzielność oraz swobodę w wykonywaniu niektórych niezbędnych czynności. Dzięki temu mogą one nawet pracować zawodowo! Specjalne pasy, dają także niemal 100 procentową wygodę oraz bezpieczeństwo pacjentowi.
Tego typu urządzenie pomaga także dość skutecznie, w odciążeniu układu krwionośnego a tym samym poprawia też pracę niektórych organów wewnętrznych.
Jest to naprawdę doskonałe rozwiązanie dla bardzo wielu, unieruchomionych osób. Po pierwsze odciążają ich bliskich. Po drugie dają chorym większą swobodę poruszania się i funkcjonowania. Po trzecie sprawiają, że chorzy ci powracają po części do swojego dawnego stylu życia i stają się w wielu przypadkach osobami dość aktywnymi życiowo.

1 Comment on "Czym są pionizatory?"

  1. Babcia miała pionizator i to naprawdę wielka pomoc i ulga jakby nie patrzeć w rehabilitacji

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.