Czym są implanty zębowe i czy ich wstawianie boli?

Implanty zębowe to najprostszy i jednocześnie dziś najbardziej skuteczny sposób na to, by szybko i na długo zastąpić korzeń brakującego zęba. Zgodnie z najnowszymi technologiami wykonuje się je z tytanu i mają one kształt walca, albo dopasowanego do kości, ściętego stożka. W niektórych gabinetach można się też jeszcze spotkać z implantami z cyrkonu.

Implanty zębowe i samo wskazanie do wstawienia

Na początek warto wiedzieć, że o wstawieniu implantów nie decydujemy samodzielnie, a robi to stomatolog, który na podstawie badania i stanu kości, może określić czy implanty zębowe będą konieczne i czy będą stanowić odpowiednią formę leczenia. Diagnostyka w tym przypadku obejmuje specjalistyczne badania stożkowe wykonywane przy użyciu tomografii komputerowej. To wyniki tego właśnie badania zadecydują o ustalenie trybu leczenia i procesie samego wstawiania implantów.

Czy wstawienie implantów boli?

To główne pytanie, które zadają osoby zamierzające w ten sposób zastąpić brakujący korzeń zęba. Odpowiedź przynosi ulgę: implanty wstawia się w stanie znieczulenia pacjenta, dlatego sam proces jest bezbolesny, chociaż oczywiście swoje na fotelu trzeba odsiedzieć. Czas wygojenia się i zespolenia implantów z tkanką kostną może potrwać nawet kilka tygodni, a w trudnych przypadkach i miesięcy.

Na gotowych już, wygojonych implantach można dalej skutecznie i na trwałe założyć koronę czy most, ale i różnego rodzaju elementy stabilizujące protezy zębowe. To zresztą właśnie pod kątem protezy i jej ustabilizowania najczęściej wykonuje się dzisiaj implanty.

Leczenie jest warte swojej ceny, a piękny uśmiech staje się jednocześnie zdrowy!