Czy Twój serwis wulkanizacyjny jest odpowiednio przygotowany na sezonową wymianę opon?

Co roku w sezonie jesienno-zimowym kierowcy tłumnie wyruszają do serwisów wulkanizacyjnych w celu przygotowania swoich samochodów do trudniejszych warunków na drogach. Wulkanizatorzy przeżywają wówczas prawdziwe oblężenie. Choć sezonowa wymiana opon to nie jedyne z oferowanych przez nich usług, to niewątpliwie właśnie ten okres jest dla nich najowocniejszy. Czym jeszcze zajmują się serwisy wulkanizacyjne? Jaki sprzęt powinien znaleźć się w każdym serwisie?

Czym zajmuje się serwis wulkanizacyjny?

Serwisy wulkanizacyjne to miejsca, w których wykonywana jest usługa serwisowania opon.  Wśród opinii publicznej, serwisy wulkanizacyjne zajmują się sezonową wymianą opon czy też całkowitą wymianą opon na nowe. To jednak niejedyne usługi oferowane przez serwisy wulkanizacyjne. Oferują one nie tylko wymianę, lecz także diagnostykę, naprawę uszkodzonych opon, prostowanie felg, wyważanie kół i wiele więcej. Aby serwis wulkanizacyjny mógł oferować swoim klientom wykonanie wszystkich wymienionych usług, powinien być wyposażony w profesjonalny sprzęt umożliwiający serwisowanie opon. Tego typu urządzenia znaleźć można w ofercie firmy https://bogusz-bls.pl.

Jaki sprzęt wulkanizacyjny powinien znaleźć się w każdym serwisie?

Wśród sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia kompleksowej wulkanizacji opon możemy wyróżnić kilka rodzajów sprzętu, potrzebnych do poszczególnych etapów wulkanizacji. Profesjonalny sprzęt wulkanizacyjny to między innymi:

  • Podnośnik samochodowy – to sprzęt niezbędny do podniesienia samochodu w celu zdjęcia koła. Wśród podnośników wyróżniamy: podnośniki hydrauliczne i podnośniki mechaniczne.
  • Kompresor – jest to urządzenie dostarczające sprężonego powietrza. Jest on elementem niezbędnym w procesie wymiany opon, a także przypadku np. uszkodzenia lub przebicia opony w samochodzie.
  • Montażownica do opon – jest to sprzęt, który nieodzownie powinien znajdować się na wyposażeniu każdego serwisu wulkanizacyjnego. Pozwala on na demontaż oraz montaż opon samochodowych na felgi.
  • Wyważarka do kół – to urządzenie pozwalające na odpowiednie wyważenie koła samochodowego.
  • Wózki do opon – pomagają one w transporcie kół. Stanowią niezwykle przydatny sprzęt w serwisie wulkanizacyjnym.

Jakościowy sprzęt do wulkanizacji opon to podstawa dla sprawnej i bezawaryjnej pracy całego warsztatu. Warto więc przy wyborze urządzeń zdecydować się na sprawdzoną i pewną markę. Do takich niewątpliwie zaliczyć można firmę Butler – oferującą jedne z najlepszych maszyn do serwisowania opon. Wybór odpowiedniego dystrybutora urządzeń dla serwisów ogumienia pozwoli ci na sprawny zakup sprzętu do twojego serwisu. Przygotuj się do wymiany opon z https://bogusz-bls.pl.