Czy telebimy są potrzebne?

Czy Ty też uważasz, że filmy reklamowe emitowane na ekranach ledowych szpecą Twoje miasto? A może wręcz przeciwnie, preferujesz tę formę promocji od krzykliwych banerów i wielkoformatowych plakatów naklejanych niemal w każdym dostępnym miejscu?

Na reklamowy ekran skarżą się, narzekają nawet ludzie, którzy mieszkają kilkaset metrów dalej. „Czujemy się jak na przesłuchaniu, kiedy ktoś świeci nam lampą w oczy” – denerwują się. Na jasno świecące ekrany skarżą się również kierowcy samochodów. Władze miast i policja sprawdzają telebimy umieszczone przy ruchliwych skrzyżowaniach ze względu na ich negatywny wpływ na prowadzenie pojazdów.

Kiedy zapytamy przypadkowego przechodnia, czy czy podobają mu się telebimy, w odpowiedzi najczęściej usłyszymy „nie”. Jednak większość z nas ma miłe skojarzenia z niesamowitym widokiem przepełnionych neonami, telebimami i świecącymi reklamami Piątej Alei w Nowym Jorku, ulic Tokio lub Szanghaju. Wydaje się, że takie widoki są piękne wszędzie, tylko nie na ulicach naszych miast. Niech świecą w okna innym, ale nie nam. Taka to już chyba polska mentalność…

Reklama zewnętrzna jak wszystko stale rozwija się i nastawiona jest na wywoływanie tzw. efektu „WOW” u swoich odbiorców. Zwykłe banery, plakaty czy kartonowe tablice nie wystarczają już reklamodawcom. Nadszedł czas efektownych multimedialnych spotów emitowanych na ledowych ekranach. Czy tego chcemy czy nie, jest to przyszłość marketingu. Nie ma wątpliwości, że reklama outdoorowa ma ogromny wpływ na nasz dzisiejszy świat i pomimo wielu innych źródeł dotarcia do klienta, ta forma identyfikacji wciąż jest jedną z najbardziej popularnych i masowo wykorzystywanych na całym świecie.

Multimedialne filmy reklamowe są jednym z najlepszych sposobów dotarcia do nowych klientów i jestem przekonany, że coraz częściej będą wykorzystywane do prezentacji nowych produktów i usług. Najważniejszą kwestią pozostaje tylko takie umieszczenie telebimów, aby nie przeszkadzały osobom mieszkającym w pobliżu i w efektowny sposób przyczyniały się do poprawy wizualnej strony naszych miast.

Be the first to comment on "Czy telebimy są potrzebne?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.