Czy leasing to dobre rozwiązanie?

Dzisiejsze czasy, są niekiedy naprawdę ciężkimi, zwłaszcza dla ludzi dopiero otwierających własny biznes. Już niedługo skończą się dotacje bezzwrotne, tak więc wiele osób będzie musiało zniknąć z rynku. Są jednak pewne sprawy, o których nie każdy przedsiębiorca myśli. A warto…

Jedną z tych spraw jest leasing samochodowy. Wielu ludzi decyduje się na kupno samochodu na standardowych warunkach, to znaczy wykładając dużą ilość pieniędzy lub zwyczajnie kredytując samochód w systemie kredytowym, dostępnym w jednym z banków. Są to bardzo złe działania, nie ważne czy w wypadku kierowania działalności gospodarczej czy też nie. Wykładając gotówkę na auto tracimy więcej, bowiem musimy odpowiednio policzyć inflację oraz wszystkie inne koszty. Fakt, faktem takie auto jest od razu nasze i wiemy, że nikt nam go nie zabierze. Czy to rozwiązanie jest korzystne ? Niezupełnie.

Leasing jest coraz bardziej popularny i gwarantuje dla każdego przedsiębiorstwa nowe urządzenia w zamian za stałe dogodne raty.

Decydując się na leasing warto sprawdzić wiele propozycji i wybrać tę najlepszą, szczególnie kiedy mamy w planach leasing na dłuższy okres czasu. Na rynku mamy wiele firm leasingowych. Na pewno uda nam się odnaleźć propozycję, która odpowiadać będzie naszym potrzebom.

Jednak przy wyborze konkretnej oferty leasingowej należy być ostrożnym. Tak jak w przypadku innych form finansowania, nasza decyzja o wyborze takiej czy innej oferty leasingu musi być dogłębnie przeanalizowana i przemyślana. Musi bowiem nam się to po prostu opłacać.

Be the first to comment on "Czy leasing to dobre rozwiązanie?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.