Czapki damskie, męskie i młodzieżowe – nie tylko na zimę

Choć nakrycia głowy zwykle kojarzą nam się z zimą i koniecznością chowania się przed chłodem, powinniśmy pamiętać, że czapki chronią nas także latem. Wiadomo, że wyglądają zupełnie inaczej i przeważnie są zrobione z innych materiałów ze względu na swoje przeznaczenie. Latem chodzi raczej o ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Niejeden producent czapek ma to na uwadze i z równym zapałem przygotowuje kolekcje letnie i zimowe. W obu przypadkach bardzo szeroką gamę produktów stanowią czapki młodzieżowe. Latem mogą to być między innymi czapki z daszkiem, tzw. patrolówki i bejsbolówki ? obie świetnie chroniące również oczy przed rażącym słońcem, a także kapelusze, jak i chusty. Zimą natomiast niepodzielnie królują modele o bardziej sportowym charakterze. Do takich modeli należy między innymi uszatka. Nie mniejszy dział stanowią też czapki damskie.

Tu wybór jest w zasadzie bardzo podobny, choć fasony są już raczej pomyślane właśnie o dorosłej klientce. Można więc spodziewać się bardziej stonowanych odcieni, jak również mniejszej ilości detali, błyskotek i innych ozdób, choć oczywiście nie jest to regułą.

To samo dotyczy także modeli zimowych, choć częściej niż w dziale młodzieżowym można tu trafić na przykład na klasyczne berety w różnych odsłonach, czy też kaszkiety, jak i modne w ostatnim czasie kominy stanowiące połączenie grubego szala z nakryciem głowy. Z gamą produktów zatem nie ma najmniejszego kłopotu. Pozostaje jedynie wybrać coś odpowiedniego.