Co się kryje pod skrótem płyty gk?

Płyty gk, to nic innego jak płyty gipsowo – kartonowe. Wykorzystuje się je głównie w branży budowlanej, gdzie świetnie sprawdzają się jako surowiec do szybkiego i efektywnego przebudowywania ścian. Oczywiście materiał ten wykorzystywany jest raczej we wnętrzach budynku, gdyż nie posiada on odpowiedniej odporności na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych.

W domu czy w mieszkaniu natomiast jak najbardziej może on stanowić solidną podstawę do stworzenia ścian czy też sufitów. Zwykle jednak stosuje się je do tworzenia ścian działowych. Mogą one być tworzone na konstrukcji pojedynczej z jednokrotnym bądź dwukrotnym  poszyciem płyt gipsowo ? kartonowych. Dzięki płytom tym powstają również ściany osłonowe, których podstawę stanowi szkielet stalowy. W tym przypadku również można zastosować płyty gk , czyli gipsowo – kartonowe. Sprawdzają się one zatem głównie w wykończeniach mieszkań czy domów. Charakteryzują się one gładkością, jak również możliwością łatwego montażu. Kiedy prace wykończeniowe są zakończone, możemy cieszyć się idealnie równymi ścianami. Często płyty te znajdują zastosowanie nie tylko w nowo powstających budynkach, ale też w starszych domostwach, które wymagają remontu.

Fachowcy bez problemu mogą wyrównać ściany właśnie za pomocą tych płyt, które świetnie sprawdzają się także w roli obniżonego sufitu. Po takim mieszkaniowym liftingu od razu możemy zaobserwować zdecydowaną różnicę.

Niewątpliwą zaletą płyt gipsowo – kartonowych jest ich cena. Już za około 26 złotych możemy mieć płytę o imponującej powierzchni i grubości 9,5 milimetrów. Jak nie trudno się domyślić ? cena tych materiałów jest tym wyższa, im większa jest grubość, jak również długość i szerokość płyt.

Be the first to comment on "Co się kryje pod skrótem płyty gk?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.