Co nowego w aranżacjach nieruchomości

Tak jak zmienia się moda w katalogach z ciuchami tak zmienia się także moda dotycząca aranżacji wnętrz, czy ogólnie rzecz biorąc nieruchomości. Czy jeszcze kilka lat temu ktoś pomyślałby o antresoli w domu? Można ją było co prawda spotkać, ale tylko w niektórych domach. I to raczej ludzi, którzy aranżacją zajmowali się na co dzień. Dzisiaj moda na antresole wzrasta. Niemalże w każdym nowym osiedlu można ją zauważyć, czy to w mieszkaniach mniejszych, czy też w loftach.

Co tak na prawdę może nam dać antresola i czy warto mieć ją w domu?

Antresola to jak mówią architekci dobry sposób na urozmaicenie wnętrza. Jeśli zbudujemy ją w bardzo wysokim pokoju zyskamy dodatkowe miejsce np. na biuro, czy sypialnię.
Antresola może pomóc nam ukryć to czego niekoniecznie chcemy udostępniać do widoku gości. Jednocześnie jeśli jest wyposażona w ciekawą balustradę może podnieść standard pokoju i wyrazić jego głębię.

Antresole bardzo często stanowią element loftów. Czyli ogromnych wnętrz projektowanych w budynkach zaadaptowanych po magazynach, czy fabrykach. To te mieszkania charakteryzują się bowiem wysokimi przedpokojami, salonami, których aranżacja wręcz zmusza do wykorzystania wysokości i wypełnienia ich np. za pomocą antresoli.

Ciekawe projekty tego typu można obejrzeć chociażby na Osiedlu Platinum. Zdjęcia i wizualizacje wnętrza dostępne są na stronie biura nieruchomości Wrocław Polish Property.

Osiedle Platinum powstało na wzór XIX wiecznej fabryki braci Wolff. Trudno się zatem dziwić, że z zewnątrz nawiązuje do tej epoki oraz charakteru miejsca. Czerwono-brunatna cegła, duże szklane przestrzenie, czy zimne elementy stali. A wszytko na tle zielonego dziedzińca. Miejsce urokliwe pod względem aranżacji i dopieszczone pod każdym względem.

Luksus jest widoczny na każdym miejscu: podgrzewane parkingi podziemne, taras widokowy na dachu, z widokiem na Ślężę. Wszystko wręcz rodem z nowojorskich filmów, gdzie aktor spoglądający przez duże kilku skrzydłowe okno swojego salonu widzi oświetlone miasto. Kto nie marzył choć raz o takim widoku?

Antresole co raz częściej tworzone są również w domach jednorodzinnych. Dobrym rozwiązaniem jest antresola w pokoju dziecka, która zastępuje tradycyjne łóżko, a cały bałagan pościelowo poduszkowy jest skrzętnie schowany.

Wiele magazynów pozwala na szczęście również i samemu zaprojektować antresole. W rzeczy samej nie jest to nic trudnego czego nie można by było przy odrobinie wiedzy wykonać samemu.

Be the first to comment on "Co nowego w aranżacjach nieruchomości"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.