Ciepłe czapki damskie i męskie – w modnym stylu!

Zima to czas niskich temperatur i chłodnego wiatru przeplatany okresowymi opadami deszczu, śniegu, gradu. Żeby przetrwać tę niemiła porę roku, koniecznie trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie ubrania, które będą gwarantowały ciepło oraz komfort. Obowiązkowym elementem zimowego stroju są czapki, które chronią głowę przed przewianiem, a wielokrotnie pozwalają też na zakrycie uszu.

Pomimo tego, że w sklepach pojawiają się zimowe nakrycia głowy nadające się dla przedstawicieli obu płci, to jednak najczęściej każdy producent czapek stara się wypuszczać na rynek zarówno te bardziej kobiece, jak i typowo męskie.

Jeżeli chodzi o wzory, to czapki damskie częściej są zdobione. Mogą mieć interesujące hafty bądź urozmaicające je aplikacje. Częściej też pojawiają się w jasnych, nawet jaskrawych barwach. Ponadto, panie chętniej decydują się na czapki w formie beretów, które można nosić na kilka sposób. Jedne kobiety lepiej prezentują się w zimowych beretach prosto naciągniętych na głowę, innym pasują delikatnie przekrzywione czapki, nadające zawadiackiego charakteru. Natomiast moda dla panów, jak zwykle, jest nieco uboższa.

Zazwyczaj czapki męskie ograniczają się do kilku prostych fasonów. Mężczyźni uwielbiają klasyczne czapki naciągane na głowę i uszy, pozbawione jakichkolwiek dodatków.

Występują one głównie w stonowanych, raczej ciemnych kolorach, a ich wzornictwo jest dość zachowawcze. W ostatnich latach coraz rzadziej spotykane są męskie berety. Można natomiast zauważyć wzrost zainteresowania zimowymi czapkami z daszkiem.

Mają one krój identyczny, jak typowe, letnie baseballówki, lecz bywają ocieplane bądź szyte z materiału polarowego.