Ciekawe miejsca w Wilnie

Wydawałoby się, że Litwa, jako nasz polityczny sąsiad, powinna nam być dość dobrze znana, choćby pod względem turystycznym. Niestety, jeżeli się głębiej nad tym zastanowić, okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Wprawdzie kojarzymy największe zabytki Wilna, znamy największe miasta ? stolicę, Kowno, Kłajpedę, ale gdyby przyszło nam coś więcej o tych miejscach powiedzieć, dość szybko wyjdzie na jaw, że nie znamy się na tym za dobrze.

Tymczasem Litwa, choć jest krajem dość małym, pełna jest ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych. Najlepiej widać to w Wilnie ? jest to nie tylko administracyjna, ale też ekonomiczna i turystyczna stolica tego nadbałtyckiego kraju. Co można tam zobaczyć?

Największa atrakcja i najważniejsze bodaj miejsce w stolicy Litwy, to Ostra Brama, a właściwie sam obraz Matki Boskiej, do którego od wieków pielgrzymują wierni z okolicznych krain.

Wilno to również miasto pełne zabytków architektury. Najlepiej widać to po różnorodnych fasadach i wnętrzach kościołów, a także w największych klasycystycznych budynkach: ratuszu oraz katedrze.

Naturalnie, nie brakuje tu parków i terenów zielonych, gdzie można odpocząć lub pospacerować, ale też muzeów przepełnionych interesującymi artefaktami i eksponatami.

Wilno to bez wątpienia miasto, które oferuje każdemu turyście to, czego on od miejsca wypoczynku wymaga: atrakcji, noclegu i interesujących miejsc dostępnych za ludzką cenę.