Cechy nowoczesnych drzwi

drzwiNowoczesne mieszkania wymagają nowych rozwiązań technologicznych z każdej dziedziny począwszy od fundamentów aż po urządzanie wnętrza. Jednym z takich elementów, który systematycznie jest rozwijany są drzwi. To one stanowią wizytówkę naszego domu.

Dziś stolarka otworowa a konkretniej drzwi antywłamaniowe czy pokojowe nie stanowią już tylko przegrody pomiędzy pomieszczeniami. Obecnie spełniają wiele funkcji takich jak zabezpieczająca, dźwiękochłonna czy estetyczna. Na naszym rynku coraz więcej powstaje zarówno dużych firm jak i małych zakładów stolarskich wykonujących te elementy. Lecz jak zabrać się do ich wyboru do naszego wnętrza ?

Otóż najpierw warto skupić się na tym czy dane drzwi są produkowane w odpowiednim dla nas rozmiarze. Dalej warto przemyśleć jakie będzie nasze wnętrze tak by odpowiednio dopasować stylistycznie kolekcję drzwi oraz ich kolor okleiny by dobrze licowały z meblami lub podłogą. Praktycznie wszyscy producenci drzwi Pol-Skone mają szeroką gamę wzorów i pokryć w swojej ofercie, mogąc tym samym zaspokoić każde gusta, nawet te najbardziej wyszukane.

Istnieje także wiele innych czynników, które warto brać pod uwagę zamawiając drzwi zewnętrzne do swojego domu lub mieszkania. Jednym z nich (istotnym) jest montaż zabezpieczeń oraz zamków, chroniących nas przed osobami trzecimi oraz dające nam poczucie komfortu jakim jest bezpieczeństwo. Do dziś bardzo ważny aspekt, niestety przez wiele osób lekceważony oraz mogący wiele przeciwdziałać. Także warto zwrócić uwagę na kwestię odporności ogniowej na wypadek wybuchu pożaru na klatce schodowej. Dzisiejsze normy pozwalają na wytrzymanie takich drzwi do ok. 30 minut czyli w większości przypadków do przyjazdu jednostki gaśniczej.

1 Comment on "Cechy nowoczesnych drzwi"

  1. Drzwi wewnętrzne trzeba dobrze wymierzyć i najlepiej zlecić to ekipie monterskiej, tak by w razie czego to ona odpowiadała za wszelkie pomyłki powstałe przy składaniu zamówienia do fabryki.

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.