Cechy dobrych psychologów

psychologPomiędzy gabinetami psychologicznymi panuje bardzo duża konkurencja. Nie da się więc ukryć, że nam, klientom, ciężko jest wybrać ten jeden właściwy. Na szczęście, istnieje kilka uniwersalnych cech, które świadczą o tym, czy dany psycholog warszawa jest dobry czy też nie. Jako pierwszemu, przyjrzyjmy się wykształceniu danego specjalisty. Jest to bardzo ważny aspekt, który musi być potwierdzony przez odpowiednie zaświadczenia. W związku z tym, pierwszym naszym krokiem w analizie osoby psychologa winna być weryfikacja tego, co nam on zaoferował.

Po drugie, musimy dokładnie przeanalizować jego osobowość. Tak jak każdy z nas, psycholog Warszawa jest tylko człowiekiem, więc może mieć swoje wady i zalety. Niemniej jednak, musimy pójść do takiej osoby, której negatywy nie będą powodować w nas dyskomfortu, zakłopotania czy też innych, równie negatywnych odczuć w związku z terapią. Poza tym, relację ze specjalistą, podobnie jak w przypadku wszystkich innych relacji międzyludzkich, buduje się w oparciu o zaufanie i sympatię. Ponadto, konieczne jest rozeznanie się co do stylu, jakim charakteryzuje się praca danego specjalisty. Niektórzy przyjmują postawę ofensywną, a inni skupiają się raczej na wspieraniu.

Sami musimy określić, który styl odpowiada nam najbardziej. Psycholog warszawa może być dokładnie przez nas oceniony, gdy do niego zadzwonimy. Profesjonalista zapyta się bowiem nas o cel i zacznie pomagać już przez telefon. Ktoś, komu zależy wyłącznie na pieniądzach będzie z kolei próbował na siłę zapisać nas na wizytę.