Buty emu – co warto o nich wiedzieć?

Buty typu emu wykonane są oryginalnie z owczej skóry. Są bardzo ciepłe i wygodne, dlatego też cieszą się dużą popularnością od wielu sezonów. Szczególnie chętnie sięga się po nie jesienią i zimą.

Emu i Ugg

Buty tego typu popularne stały się jeszcze w latach 70. XX wieku za sprawą surferów w Australii. Dopiero 30 lat później trafiły do szaf fashionistek i celebrytek. Na pewno obok tego obuwia nie można przejść obojętnie, ma równie wiele zwolenników, jak i przeciwników. Krytykują je przede wszystkim mężczyźni. Wiele osób uważa je także za buty niskiej jakości, ale jak zawsze wiele w tym przypadku zależy oczywiście od producenta. Najbardziej znane marki to UGG Australia oraz Emu Australia, które mają już długą tradycję. Poza tym buty typu emu produkuje wiele sklepów. Jednak nie zawsze niska cena idzie w parze z wysoką jakością, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Co trzeba wiedzieć przed zakupem butów typu emu?

W oryginalnych butach Ugg czy Emu wyściółka wykonana jest z wysokiej klasy owczej wełny. To właśnie ona sprawia, że są one tak ciepłe i miłe w dotyku. W tańszych modelach stosuje się zazwyczaj sztuczne futro, które tak dobrych właściwości już nie ma. W oryginalnych modelach na zewnątrz stosowana jest skóra naturalna, a w tych tańszych zazwyczaj imitacja zamszu. Dlatego tylko te pierwsze są odporne na wilgoć i nie przemakają nawet podczas długotrwałego kontaktu ze śniegiem.

Podeszwa z kolei musi być wykonana z gumy, a nie z miękkiej pianki. Ten drugi materiał jest bowiem znacznie mniej trwały i stabilny, co sprawia, ze buty szybko się koślawią. Usztywniony zapiętek wpływa zresztą na to samo. Co ciekawe, w przypadku butów typu emu warto postawić na model nieco mniejszy, gdyż wełna znajdująca się w środku szybko się ubija, dlatego też buty po jakimś czasie stają się luźniejsze niż pierwotnie.

Podczas zakupu warto więc zwrócić uwagę na kilka różnych parametrów. Oczywiście można też postawić na model tańszy, zwłaszcza jeśli buty będą noszone tylko okazyjnie lub wykorzystywane będą jedynie jako ciepłe kapcie na zimę i jesień.

Jak w odpowiedni sposób należy pielęgnować buty typu emu?

Aby buty typu emu przez długi czas prezentowały się jak nowe należy oczywiście o nie odpowiednio dbać. Na rynku zakupić można szereg różnych preparatów przeznaczonych do ich czyszczenia i konserwowania. Warto zaopatrzyć się przede wszystkim w impregnat do nabuku oraz szczoteczkę do zamszu. W sklepach dostępne są także zestawy przygotowane specjalnie do tego rodzaju obuwia (gąbka, preparat do pielęgnacji i czyszczenia oraz preparat do impregnacji). Buty najpierw trzeba spryskać środkiem do czyszczenia, a później przetrzeć lekko zwilżoną szmatką lub gąbką. Dopiero po wyschnięciu można zaaplikować środek impregnujący.

Buty emu możemy zakupić także Internetowo. Na szczęście dostępnych jest wiele ofert. Przykładem jest między innymi sklep online z obuwiem. Ten rodzaj obuwia jest modny od kilku dobrych sezonów i nie zapowiada się w tej kwestii na zmiany. Coraz więcej osób ceni sobie bowiem obuwie funkcjonalne i wygodne. Obuwie tego rodzaju może się również prezentować bardzo efektownie, trzeba jednak o nie odpowiednio dbać.

Be the first to comment on "Buty emu – co warto o nich wiedzieć?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.