Budapeszt – perła nad Dunajem

Budapeszt – stolica a zarazem największe miasto Węgier jest jednym z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych miast w Europie. Co decyduje o jego atrakcyjności i jak się tam najłatwiej dostać ? poniżej zamieszczamy odpowiedzi na te właśnie pytania. Zapraszamy wszystkich podróżujących do przeczytania naszej wirtualnej prezentacji Budapesztu w pigułce.

Z Polski do Budapesztu dostać się można oczywiście samochodem (opcja najbardziej korzystna dla mieszkańców okolic Krakowa), lecz także pociągiem, autokarem (liczne wycieczki biur podróży) czy samolotem. Ostatnia z propozycji wydaje się najbardziej godna uwagi. Łatwy i szybki dostęp do miasta umożliwia port lotniczy Budapeszt-Ferihegy będący największym lotniskiem na Węgrzech. Z portu tego dostać się można do większość krajów Europy a także do Ameryki Północnej, Azji i Bliskiego Wschodu. Jeśli chcemy udać się na wycieczkę do Budapesztu, warto poszukać okazyjnych przelotów w Internecie. Często zdarzają się promocje – bilety lotnicze mogą zaskoczyć nas przystępnością cenową, gdyż Budapeszt-Ferihegy obsługiwany jest przez większość tanich i regularnych linii lotniczych. Wizz Air, easyJet czy Ryanair to jedni z licznych przewoźników, którzy oferują  bilety w okazyjnych cenach.

Co więc warto zobaczyć w Budapeszcie? Z pewnością będzie to okazały i piękny budynek Parlamentu, liczne barokowe kościoły i pałace, gotycki Kościół Św. Macieja, Most Łańcuchowy, Wzgórze Gellerta, Zamek Królewski i liczne muzea.  Miasto zachwyci każdego malowniczym położeniem nad brzegiem Dunaju. Nie warto wiec zwlekać – tanie bilety lotnicze oraz atrakcyjność miasta są wystarczającym powodem, by kolejny weekend spędzić właśnie w Budapeszcie.

1 Comment on "Budapeszt – perła nad Dunajem"

  1. Do Budapesztu leciałem ostatnio ze 2 miesiące temu – (zobacz tanie bilety lotnicze), – i teraz będę już zawsze powtarzał że to jedno z najpiękniejszych miast jakie widziałem.

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.