Biuro wizytówką firmy

Codziennie każdy musi iść do jakiegoś biura ? nieważne czy to wizyta w urzędzie, czy tez w prywatnej firmie. Niestety, ale już po przekroczeniu progu drzwi oceniamy. Co oceniamy? Wygląd, czy jest czysto, czy jest schludnie i przyjemnie. Jeśli dojdziemy do wniosku po pierwszych kilku minutach, że w biurze panuje ogólny nieład i nieporządek to od razu nasza wizyta w danym miejscu zamienia się w niemiłe i nieprzyjemne doświadczenie.

Biuro i to jak ono wygląda jest wizytówką każdej jednej firmy ? czy to państwowej, czy to prywatnej. Właśnie dlatego tak ważny jest wystrój nawiązujący do profilu firmy, czystość i porządek.

Biuro to miejsce, gdzie codziennie odbywają się spotkania, na których podpisywane są kontrakty opiewające na niebotyczne sumy. Czy biuro w tym przypadku również ma znaczenie? Oczywiście, że tak. Kontrahent, który przybywa do biura na spotkanie ? ocenia i obserwuje. Jeśli biuro i jego wygląd pozostawia wiele do życzenia to opinia osoby trzeciej nie będzie pozytywna, a wręcz przeciwnie.

Liczy się dosłownie wszystko. Sposób w jaki biuro jest urządzone również. Firmy aranżując wnętrze biura zatrudniają projektantów wnętrza, by pomieszczenie budziło pozytywne emocje odwiedzających, meble współgrały ze sobą zarówno kolorem jak i stylem, ich umiejscowienie również ma znaczenie.

Nawet najlepiej wyposażone biuro zaprojektowane przez najlepszych projektantów nie będzie wizytówką, jeśli będzie zaniedbane. Dlatego też firmy wynajmują firmy sprzątające, które dbają o czystość biura. Czystość biura to przede wszystkim wizytówka firmy, ale nie tylko ? ma to również ogromny wpływ na samych pracowników. Badania pokazują, że pracownicy biur, w których przywiązuje się dużą uwagę do czystości są bardziej zmotywowani do pracy. Można więc powiedzieć, że czystość w biurze ma ogromny wpływ na efektywność zatrudnionych pracowników, na ich samopoczucie i komfort pracy. Pracownik, wokół którego panuje ogólny nieład i nieporządek tak samo będzie wykonywał swoją pracę ? niedokładnie i w nieładzie. Zatrudnienie firmy, która zajmie się kwestią czystości to w pewnym sensie oszczędność i dobra inwestycja, która się zwróci. Z jednej strony mamy pracowników, którzy będą wydajni, a ich praca będzie zorganizowania. Z drugiej zaś strony mamy wizytatorów, którzy z pewnością zwrócą uwagę na to, jak wygląda nasze biuro. Jeśli biuro nie wygląda dobrze ? opinia o naszej firmie nie będzie rzetelna.

Wydaje się, że biuro to tylko miejsce pracy, które nie ma aż tak dużego znaczenia i przełożenia na firmowe konto bankowe ? a jednak. Kontrahent, który stwierdzi, że jakie biuro taka firma ? nie podpisze z nami umowy – a my nie zarobimy. Pracownik, który stwierdzi, że wygląd biura pozostawia wiele do życzenia ? nie będzie w pełni zmotywowany do pracy i będzie odczuwał ogólne rozproszenie.

Biuro to wizytówka firmy ? nie można się z tym nie zgodzić. Otwierając więc nową firmę, lub zmieniając siedzibę firmy dołóżmy wszelkich starań, by biuro odzwierciedlało pełen profesjonalizm i klasę.

Publikację przygotowała firma Marcus MP – sprzątanie biur w Warszawie na najwyższym poziomie.

Be the first to comment on "Biuro wizytówką firmy"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.