Bezpieczne osiedla budzą zainteresowanie

Kryteria, na podstawie których oceniamy wartość nieruchomości zmieniają się na przestrzeni lat. Obecnie nie zwracamy już uwagi wyłącznie na standard wykończenia mieszkania, czy jego dostępność komunikacyjną. Coraz większe znaczenie ma także bezpieczne sąsiedztwo.

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz częściej słyszymy o różnego rodzaju napadach i włamaniach, nikogo nie powinno to dziwić. W końcu dom z definicji ma być miejscem, w którym czujemy się bezpiecznie i spokojnie.

Deweloperzy doskonale zdają sobie sprawę ze zmieniających się preferencji kupujących i starają się wychodzić im na przeciw. W związku z czym coraz częściej w ich ofertach można spotkać zapewnienia o tym, że mieszkania, które sprzedają są położone w bezpiecznej okolicy, a nad spokojem ich mieszkańców czuwa ponadto ochrona.

Niektórzy deweloperzy idą o krok dalej. Starają się kreować swoje osiedla jako miejsca sprzyjające rozwojowi kontaktów międzyludzkich. Kontakt z sąsiadami ma podnieść jakość życia na osiedlu. Przekonanie o tym, że osoby, które mieszkają w naszym sąsiedztwie są godne zaufania z pewnością podnosi nasze poczucie bezpieczeństwa.

Nawiązywaniu kontaktów z sąsiadami mają sprzyjać chociażby wydzielone tereny zielone wewnątrz osiedli. Wspólny wypoczynek i spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu bardzo zbliżają. Zdarza się nawet, że deweloperzy organizują specjalne akcje integracyjne, których celem jest nawiązywanie znajomości między sąsiadami.

Być może w dzisiejszych zabieganych czasach właśnie w tym tkwi klucz do sukcesu. Osoby mieszkające na dużych blokowiskach, często nie wymieniają ze swoimi sąsiadami nawet podstawowych uprzejmości, nie wspominając już o nawiązywaniu bliższych więzi.

 

Be the first to comment on "Bezpieczne osiedla budzą zainteresowanie"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.