Bez karty ani rusz!

Za początek istnienia kart plastikowych przyjmuje się połowę XX stulecia. Wtedy to po raz pierwszy dokonano kredytowanej transakcji w oparciu o przodka dzisiejszych kart kredytowych.
Karty plastikowe bardzo szybko od opatentowania, stały się produktem wszechobecnym w naszej codzienności. Poczynając od dowodów osobistych, prawa jazdy, poprzez karty bankowe, kredytowe, legitymacje pracownicze i służbowe, rejestracji czasu pracy, a na kartach rabatowych kończąc.
Karty plastikowe w rozmaitych formatach, wymiarach i zastosowaniach są obecne w większości dziedzin egzystencji. W ostatnim okresie hitem są identyfikatory w postaci kart plastikowych bezstykowych w gimnazjach, służące do identyfikacji wychowanków, jako wirtualne listy obecności, a także klucze do szatni i pomieszczeń. Wykorzystując pełne możliwości jakie daje karta zbliżeniowa lub chipowa do tej szerokiej listy zastosowań w szkole możemy dołożyć jeszcze wirtualny dziennik , a nawet sms-owe powiadamianie opiekunów o przybyciu i wyjściu ze szkoły ich pociechy. Również pedagogom, karty plastikowe nie są nieznajome – już od kliku lat są użytkownikami legitymacji służbowych nauczyciela wformie karty PCV . Legitymacja taka upoważnia pracownika oświaty do zniżkowych biletów, a także potwierdza jego personalia oraz pełniony zawód.
Oprócz placówek oświaty użytkownikami kart staje się coraz więcej miejsc pracy; większość szefów decyduje się na wdrożenie systemów rejestracji czasu pracy oraz kontroli dostępu, aby uzyskać większą kontrolę nad podwładnymi, a co za tym idzie powiększyć efektywność ich pracy.
Te wszystkie zastosowania ( i wiele innych) możliwe są dzięki kawałkowi plastiku o wymiarach 86x54x0,76 mm. Multifunkcjonalność takiego plastiku osiąga się poprzez przyłączanie do niego dodatkowych elementów ? pasków magnetycznych HICO i LOCO, chipów stykowych i transponderów zbliżeniowych w różnych częstotliwościach i pojemnościach.
Poprzez nieustający rozwój branży kart plastikowych oczywistym staje się to, że każdy z nas posiada ich chociaż kilka ? czy to kartę rabatową do pobliskiego hipermarketu, kartę lojalnościową na swojej stacji paliw czy też identyfikator w firmie. Ciągle powstają nowe dziedziny i nowe zastosowania ? rozrusznik auta odpalany przez kartę zamiast przez kluczyk, plakietki do bagażu podróżnego, karty gwarancyjne aż po wyciągarki do kleszczy czy też karty rozłaczające wózki w hipermarketach.

Be the first to comment on "Bez karty ani rusz!"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.