Baterie trójdrożne – czy warto je zainstalować?

Baterie trójdrożne to świetny sposób na filtrowanie wody. Baterie kuchenne tego typu dają możliwość podłączenia filtra. Dodatkowo, strumienie ciepłej, zimnej i filtrowanej wody nie mieszają się ze sobą!

Czy można mieć wodę filtrowaną prosto z kranu tylko wtedy, gdy jej potrzebujemy? Tak! To możliwe dzięki bateriom trójdrożnym.

Baterie jednodrożne, dwudrożne i trójdrożne – różnice

Baterie kuchenne dzielimy na jednodrożne, dwudrożne i trójdrożne. Pierwsze z nich, standardowe, stosowane są w przypadku tylko jednego odbiornika wody. Najczęściej umieszczone są w umywalkach i deszczownicach.

Oprócz kranów jednouchwytowych są też baterie dwudrożne przeznaczone do miejsc o dwóch wylotach wody, stosowane najczęściej w prysznicach i wannach, czyli tam, gdzie możemy korzystać np. z kranu i słuchawki prysznicowej.

Baterie trójdrożne wyposażone są w trzy niezależne przewody, dzięki którym dostarczają wodę ciepłą, zimną i, w przypadku baterii kuchennych, filtrowaną. Rozwiązanie, dzięki któremu mamy łatwy dostęp do wody filtrowanej bez mieszania jej z woda wodociągową, pozwala na oszczędzanie filtra, a co za tym idzie – wydłużanie jego żywotności.

Baterie trójdrożne – czy warto je zainstalować?

Baterie kuchenne trójdrożne, inaczej dwuobwodowe, łączą w sobie funkcjonalność oraz nowoczesny design. Coraz częściej dostępne są nie tylko w kolorze srebrnym, ale także czarnym dzięki czemu możemy dopasować je idealnie do wystroju i kolorystyki kuchni.

O ich funkcjonalności świadczy nie tylko możliwość odkręcania kurkiem wody filtrowanej, ciepłej lub zimnej w zależności od potrzeb. Dzięki swojej budowie i odpowiednio wysokiej wylewce są też dostosowane do mycia produktów spożywczych, zmywania naczyń czy napełniania wysokich garnków. Wysokiej jakości baterie trójdrożne znajdziesz na stronie dafi.pl

Filtrowanie wody – bądź eko każdego dnia!

Filtrowanie wody to praktyka, która stała się standardem w wielu domach. Dzięki korzystaniu z filtrów do wody możemy nie tylko zaoszczędzić pieniądze na kupowaniu wody butelkowanej, ale także środowisko naturalne chroniąc je przed nadmierną ilością odpadów z plastiku. Obok segregowania odpadów, rezygnacji z używania plastikowych słomek i ograniczenia spożywania mięsa – filtrowanie wody wydaje się naturalnym krokiem w stronę życia w stylu eko!