Bank twarzy i jego zadania

Banki twarzy powstają po to, aby połączyć producentów, twórców reklam, filmów, zdjęć reklamowych z osobami, które chcą użyczyć swojej twarzy, profilu, głosu na ich potrzeby. Oczywiście banki twarzy są pośrednikami, a więc zarabiają od każdego zlecenia i kontraktu. Ale bez nich znalezienie odpowiedniej osoby było by bardzo trudne.

bank twarzyW banku twarzy znajdują się osoby w każdym wieku, o każdej urodzie, różnego pochodzenia, a nawet takie osoby, które mają skazy w wyglądzie lub coś bardzo charakterystycznego. Życzenia klientów bywają bardzo różne, odo osoby z trądzikiem, przez osobę z aparatem na zębach czy osobę bez zęba. Bankom twarzy stawia się różne wymagania. Jeżeli dany bank twarzy nie będzie miał odpowiedniej osoby, producent zwróci się do konkurencji. Dlatego bankom twarzy zależy, aby ich baza była jak największa i jak najbardziej różnorodna.

Jakie są jego zadania?

Bank twarzy wykonuje też często profesjonalne zdjęcia, które są potrzebne, aby odpowiednio zaprezentować kandydata lub kandydatkę. Często także bank twarzy ma informację na temat organizowanych castingów i tam też wysyła wyselekcjonowane osoby, wiedząc, jakie są wymagania.

Kto pracuje w banku twarzy?

W banku twarzy pracują osoby, które mają doświadczenie agencyjne tzn. że wiedzą na czym polega praca w agencji hostess czy modelek, wiedzą jak przeprowadzane są castingi i jak zdobywać kontakty niezbędne do funkcjonowania banku twarzy.

Jakie są wymagania?

Często szczególnie w zleceniach dla statystów, podane są wiek, wzrost, ew. kolor włosów. Jednak wymagania są o wiele bardziej szczegółów, gdy chodzi o konkretny profil osoby do reklamy. Zadaniem banku twarzy jest dopasowanie kandydatów do wymagań i przedstawienie im zainteresowanym.

Bank twarzy jest więc niezbędnym ogniwem w branży filmowej, reklamowej. Bez nich nie dochodziłoby tak szybko do kontaktu między stronami. Nie wahaj się wiec wysyłaj swoją aplikację. Banki twarzy czekają.