Częstokroć zdarza się, że w natłoku obowiązków, zbyt wielkiego pośpiechu lub normalnego rozgarnięcia niefortunnie zatrzaśniemy klucz w samochodzie. Poniżej spróbuję zobrazować jak bezboleśnie dać radę sobie z tym tematem. Nikt z nas nie znosi sytuacji gdy śpiesząc się w jakiejś miejsce lub wracając z wakacji czy jakiejkolwiek innej sytuacji podchodzimy do samochodu, szukamy klucza, a tu wychodzi na jaw, że klucz znajduje się w samochodzie. Po pierwsze nie należy panikować. Szczęściem w nieszczęściu jest to, że wiemy gdzie się klucz znajduje.
Należy wtedy spokojnie sprawdzić wszystkie drzwi czy czasami, któreś z nich przypadkowo nie zostawiliśmy otwartych. Jeżeli wszystkie drzwi okazują się zamknięte trzeba zastanowić się czy ktokolwiek z rodziny lub znajomych da radę nam dostarczyć zapasowy klucz do samochodu. Jeżeli i te rozwiązanie nie pomoże, nie zostaje nam nic innego jak zbić szybę. Oczywiście to żart. Na szczęście mamy możliwość w tej sytuacji zatelefonować po specjalistę od awaryjnego otwierania samochodu. W każdej większym mieście znajdzie się zapewne co najmniej jeden specjalista. Uwaga, należy w tym momencie wystrzegać się pseudo fachowców, którzy będą mieli zamiar w jakikolwiek inwazyjny sposób uzyskać dostęp do wnętrza samochodu.
Każdy samochód można awaryjnie otworzyć właściwymi przyrządami. Nawet najnowsze modele. Panom z wiertarkami lub łamakami do zamków podziękujmy i poprośmy o pomoc prawdziwego eksperta od otwierania awaryjnego, który bez uszkodzeń otworzy nam auto. Awaryjne otwieranie samochodów w Poznaniu świadczy Pogotowie Zamkowe 24H. Porady:
1. W samochodach starszego typu zawsze zamykaj drzwi kluczem, a nie przez zatrzaśnięcie.
2. Jeśli masz możliwość to noś przy sobie zapasowy klucz lub zostaw go w położeniu gdzie w razie potrzeby, ktoś bliski będzie miał możliwość go ekspresowo znaleźć.
3. Nie wierz bezgranicznie nowinkom technologicznym. W nowszych autach montuje się systemy, które uniemożliwiają zamknięcie samochodu jeżeli klucz jest w środku. Na nieszczęście w samochodzie są tak zwane martwe strefy, w których system klucza nie wykryje i automatycznie zamknie drzwi w samochodzie.
4. Za każdym razem bierz klucz jak wychodzisz z samochodu.
5. Ważne: przynajmniej raz w miesiącu otwórz samochód kluczem przez zamek, a nie z pilota. W przypadku zatrzaśnięcia lub rozładowania akumulatora da to możliwość swobodnie otworzyć drzwi. Pamiętaj! Zamek nieużywany śniedzieje i staje się nieużyteczny. Ograniczysz sobie trudów i wydatków połączonych z reperacją zamka. Krótko mówiąc nic nie zastąpi pospolitej przezorności i systematyczności. Tymczasem jak powstanie już ta nieprzyjemna sytuacja skorzystaj z pomocy specjalisty, by zaoszczędzić sobie problemów i dodatkowych kosztów.