Apteki całodobowe

Apteki medyczne przeważnie funkcjonują jak każda inna placówka handlowa: otwierają i zamykają o określonych godzinach, przyjmują klientów i pobierają od nich opłaty. Oprócz takich ? czynnych w tradycyjnych porach dnia, istnieje jednak jeszcze cała grupa aptek dyżurnych lub całodobowych, w których leki możemy kupić niemal o każdej porze.

Dyżurne apteki medyczne

Apteki medyczne jednak tylko z pozoru przypominają sklepy czy inne punkty usługowe. Przecież od zakupów w takiej placówce zależeć może czyjeś zdrowie lub nawet życie. Dlatego, by móc zapewnić pomoc pacjentom w każdej chwili, niektóre punkty tego typu są czynne całą dobę, czy też otwierane są w dni wolne od pracy. W czasie gdy inne placówki mają przerwę świąteczną, wybrane apteki odbywają swój dyżur i przyjmują klientów. Z reguły to Okręgowa Izba Aptekarska wyznacza jednostki dyżurujące, lecz ostatnio coraz częściej możemy się spotkać z dobrowolnym działaniem tego rodzaju wśród placówek typu apteki medyczne Praca 24h na dobę ma dostarczyć więcej zysku i pomóc ściągnąć klientów, którzy w innych ? bardziej standardowych porach nie mogli wykupić swoich recept lub też potrzebują pilnej pomocy farmakologicznej.

Zakupy przez internet

Całodobowy zakup leków umożliwia nam także Internet. Dzięki temu nowoczesnemu kanałowi informacyjno-usługowemu produkty wszelkiego rodzaju (w tym także farmaceutyki i środki medyczne) możemy nabyć nie wychodząc z domu, a fakt stale rosnącej konkurencji powoduje, że warunki takich zakupów nieustannie ulegają polepszeniu, a np. przesyłka obecnie często jest darmowa i realizowana jest w czasie krótszym niż doba. Należy jednak pamiętać, że w ten sposób możemy kupować wyłącznie leki dostępne bez recepty.