Apartamenty w Warszawie

Nie jest tajemnicą, że Warszawa to jedno z najszybciej rozrastających się i najprędzej zyskujących na znaczeniu miast na świecie. Już w 2010 roku stolica Polski została uznana za metropolię o znaczeniu globalnym przez prestiżowy think tank Globalization and World Cities. A przecież od tego czasu minęło już siedem lat. Obecnie Warszawa to bez wątpienia najważniejsze z miast Europy Środkowo-Wschodniej, główny ośrodek polityczny i biznesowy tego regionu, który z roku na rok przyciąga coraz większe zainteresowanie wielkich światowych inwestorów(ostatnio mówi się na przykład o wielkich planach, jakie ze stolicą naszego kraju wiążą globalne chińskie koncerny).

W kontekście tych faktów nie może dziwić niezwykle dynamiczny rozwój sektora nieruchomości w Warszawie. Coraz większą popularnością cieszą się nie tylko zwykłe mieszkania ale również luksusowe apartamenty w warszawie, które bardzo często są nabywane przez obcokrajowców. Znamienne jest to, że obecnie, na początku roku 2017, nawet najdroższe apartamenty w warszawie bez żadnego problemu znajdują nabywców. Świadczy to z jednej strony o randze miasta a z drugiej o znakomitych perspektywach inwestycyjnych dla lokalnego rynku nieruchomości. Jeżeli chodzi o tę drugą kwestię, to zarówno wielkie firmy developerskie, jak i mniejsze podmioty już dawno zrozumiały, że prestiżowe apartamenty warszawa to znakomita inwestycja. Nie ma bowiem w tej części Europy żadnego miasta, które mogłoby rywalizować z Warszawą o miano głównej metropolii Środkowo-Wschodniego regionu Starego Konytnentu. Wynika stąd w prostej mierze, że w przeciągu najbliższych lat wartość nieruchomości w Warszawie może być tylko wyższą(według wielu specjalistów tylko kwestią czasu jest to, kiedy stolica naszego kraju stanie się miastem o takim samym statusie, jak Rzym lub Madryt, co biorąc kiepskie perspektywy gospodarek włoskiej oraz hiszpańskiej prawdodopobnie nastąpi jeszcze szybciej, niż się spodziewamy).

Jednak Warszawa i luksusowe apartamenty powiśle to nie tylko znakomita inwestycja na następne kilka dekad. Stolica Polski to obecnie po prostu znakomite miejsce do życia, które już w niczym nie ustępuje największym europejskim metropolią. Do Warszawy rokrocznie przeprowadza się coraz więcej Hiszpanów, Wlochów czy Francuzów, o mieszkańcach Azjii(Chiny, Korea, Tajlandia, Singapur) nie wspominając. Nic więc dziwnego, że wielu Polaków szukajacych najlepszego możliwego miejsca do zamieszkania, nie wybiera już Berlina, Paryża czy Madrytu, lecz Warszawę i piękne, prestiżowe warszawskie apartamenty, a zwłaszcza apartamenty przy wiśle, których popularności wśród najbardziej elitarnej klienteli z roku na rok rośnie w tempie iście zawrotnym.

Be the first to comment on "Apartamenty w Warszawie"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.