Analiza wierszy i gotowce

Kiedy młody człowiek staje przed perspektywą przeczytania, tak potężnego dzieła jak chociażby Quo Vadis, gdyż będzie to lektura, omawiana na najbliższej lekcji języka polskiego, nie zawsze pała do tej czynności optymizmem. Częściej poszukuje on innych, nieco bardziej alternatywnych i praktycznych, według niego, rozwiązań, które pozwolą mu na dobre zapoznanie się z lekturą, ale bez konieczności jej odnajdywania w bibliotece oraz czytania.

Wówczas, najczęściej poszukiwanymi rodzajami pomocy naukowych są takie propozycje jak: dobre streszczenie Quo Vadis lub też bardzo szczegółowo wykonane opracowanie Quo Vadis, umieszczone w siecie. Wybór, na jaki decyduje się młody człowiek, odciąża go ogromnie a on sam, według swojej oceny, staje się w miarę dobrze przygotowany do dyskusji na temat dzieła.

Podobnie ma się sprawa, jeśli chodzi o nie bardzo lubiane, ale dość często zlecane przez nauczycieli zadanie, jakim jest analiza wierszy. Wtedy także uczniowie poszukują już gotowych rozwiązań, gdyż na napisanie samodzielne danego wypracowania, nie bardzo mają pomysł, a wiersz, który mają przeczytać, przeanalizować i opisać, zupełnie nie jest w ich stylu.

Dobrze, więc, jeśli w sieci, istnieją strony, z gotowymi pracami na wyżej wymienione tematy. Wtedy też niejeden uczeń, twierdzi, że to właśnie Internet jest najlepszym i niezastąpionym źródłem wiedzy dla niego i sięga do niego, ilekroć zajdzie taka potrzeba.

Be the first to comment on "Analiza wierszy i gotowce"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.