ABC walki z alergią.

alergia leczenieAlergia bardzo często ma uwarunkowana genetycznie. Nieraz występuje u kilku członków rodziny. Z tego powodu tak ważna jest profilaktyka związana z alergią.

Jeśli więc któryś z członków rodziny cierpi na alergię, zalecane jest od szóstego miesiąca ciąży usunięcie z diety pokarmów silnie uczulających na przykład: truskawek, nieprzetworzonego mleka, czekolady, cytrusów oraz ograniczyć spożycie nabiału. Sugerowane jest długie karmienie piersią (minimum 12 miesięcy) oraz odpowiednie alergia leki.

Często problemem alergików są opuchnięte oczy. Jak temu zaradzić? Oczywiście trzeba zakrapiać oczy właściwie dobranymi kroplami, jednak aby zminimalizować opuchliznę warto także stosować domowe metody. Doskonałym sposobem jest robienie kompresów z czarnej herbaty. Herbata nie powinna być aromatyzowana (herbata aromatyzowana może powodować podrażnienie spojówek). Trzeba uważać, żeby namoczona herbata nie była za gorąca, żeby dodatkowo nie podrażnić wrażliwych okolic oczu. Innym sposobem jest robienie okładów ze schłodzonych plasterków ogórka, które należy umieścić na powiekach.

W Polsce katar sienny wywołują pyłki traw oraz chwastów, a także drzewa (tj. leszczyna, wierzba czy jesion).

Jeszcze całkiem innym czynnikiem, jaki może go powodować są zarodki pleśni. Schorzenie bywa przewlekłe, może znacząco wpłynąć na działania człowieka, utrudniać mu codzienne funkcjonowanie, wywoływać, na przykład: bezsenność, zakłócać smak i powonienie, powodować silne bóle głowy, utrudniać wykonywanie pracy oraz utrzymanie koncentracji w trakcie zajęć na studiach albo w szkole. Odpowiednio dobrane krople do nosa alergia mogą w znacznym stopniu ułatwić życie alergikom.

Be the first to comment on "ABC walki z alergią."

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.