Korzyści zdrowotne wynikające z dawania prezentów

Wybór i dawanie prezentów podczas świąt, na urodziny, na ślub i wszystkie inne okazje może być stresującym procesem. Czy kupując prezenty, czujesz pewnego rodzaju presję? Pomyśl o najlepszych prezentach, jakie kiedykolwiek otrzymałeś, nie wszystkie z nich były błyszczącymi, drogimi prezentami z najwyższej półki, prawda? A czy zdajesz sobie sprawę z tego, jaką satysfakcję daje sam akt dawania? Możesz być zaskoczony tym, ile jest korzyści psychicznych i emocjonalnych w ofiarowywaniu prezentu bliskim, bez względu na to, jak drogi czy jak drobny jest to upominek. Dowiedz się, w jaki sposób ofiarowywanie prezentów daje więcej pozytywnych uczuć, niż możesz sobie wyobrazić.

Dawanie prezentów ma to do siebie, że zostawiają osobę ofiarowującą wysoce rozemocjonowaną. Nauka dowiodła, że altruizm i bezinteresowność silnie korelują ze szczęściem. Badania i eksperymenty pokazują, że angażując się w akty hojności, otrzymujesz także coś w zamian: czy to poczucie własnej wartości, przekonanie o własnej hojności lub inne dobre wibracje. Oto korzyści z dawania prezentów, których nie możesz kupić w żadnym sklepie.

1. Wdzięczność rośnie dzięki służbie i szczodrości: kiedy dajemy prezenty innym, bez względu na to, jak małe, wzmacniamy więź, którą dzielimy z drugą osobą. Widząc, że ktoś inny korzysta z twojego prezentu, wnosi w twoje życie poczucie wdzięczności.

2. Pozytywne uczucie jest wzajemne: gdy otrzymujesz ładny prezent, ogólnie czujesz się szczęśliwy, co jest normalną i przewidywalną reakcją. Jednak doświadczenie pokazało, że osoba, która podarowała prezent, może faktycznie osiągnąć takie same, lub jeszcze wyższe poziomy radości.

3. Przekazywanie prezentu bez oczekiwania niczego w zamian jest istotą altruizmu. Kiedy robimy coś dobrego dla kogoś, często pojawia się efekt fali, który może wywoływać podobne akty dobroci u innych. Kiedy jesteśmy świadkami, jak ktoś pomaga drugiemu, to rezonuje w nas i może nas zainspirować.

4. Pozytywność przyciąga pozytywność: Jeśli robisz coś pozytywnego, pozytywna psychologia mówi, że przyciągasz pozytywne rzeczy. Ludzie nie zawsze dają coś w zamian, ale wiele razy myślimy:” jeśli zrobię dobry uczynek, na pewno przytrafi mi się coś dobrego w przyszłości”.

5. Poczucie satysfakcji: odczuwasz ogromną satysfakcję, gdy widzisz wyraz twarzy kogoś, komu dałeś prezent. Sposób wyrażania uczuć, wzmacniania uznania i wzajemnej sympatii. Wyrażone uczucia zależą głównie od związku między dawcą a biorcą.

6. Szczodrość może prowadzić do uzdrowienia: poprzednie korzyści były głównie skoncentrowane na zdrowiu psychicznym i emocjonalnym. Jednak, gdy doświadczamy wielkoduszności, może ona w rzeczywistości zwiększyć długowieczność, zmniejszyć stres i lęk oraz zwiększyć nasz układ odpornościowy. Dawanie prezentów, wolontariat lub po prostu udzielanie pomocy innym może mieć korzystny wpływ na nasze samopoczucie fizyczne.

Dlatego już dziś skompletuj dla swoich bliskich piękne i praktyczne kosze upominkowe. Gotowe wzory i inspiracje do stworzenia swoich własnych koszy znajdziesz na stronie sklepu internetowego www.fabryka-prezentow.com. Podaruj uśmiech i uśmiechnij się sam!

Be the first to comment on "Korzyści zdrowotne wynikające z dawania prezentów"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.