5 nowych książek z dreszczykiem!

Lubisz książkowe emocje, nieprzewidziane zwroty akcji i to coś, co wywołuje na plecach ciarki? My też! Dziś mamy dla Ciebie pięć świeżutkich propozycji wydawniczych, w których skrajnych emocji na pewno nie braknie!

Książki z dreszczykiem 2022 – lista

„Lśniące dziewczyny”, Lauren Beukes 2022. Opis wydawcy: Lśniące dziewczyny Lauren Beukes to unikatowy i wciągający thriller. To emocjonująca podróż w czasie i w głąb mrocznego umysłu odrażającego psychopaty. Jest każdym. Jest nikim. Jest zawsze? On PRZENOSI SIĘ w czasie! Harper to psychopatyczny morderca, który przez dziesięciolecia tropi lśniące dziewczyny – błyskotliwe, inteligentne, młode kobiety. Gasi ich potencjał. Morduje jedną po drugiej, zostawiając przy zwłokach pamiątkę z przeszłości? Już je kiedyś nawiedził. Wypatrzył, gdy były dziećmi. Czekał na właściwy moment, śledził? 9 kobiet – jego lśniące ofiary. Kirby jest błyskotliwa i pewna siebie. Lśni. Miała nie mieć przyszłości, ale udało jej się niemożliwe – przeżyła próbę brutalnego morderstwa. Jest zdeterminowana i postanawia odnaleźć napastnika.

Pomaga jej reporter „The Chicago Sun-Times?” który kilka lat wcześniej opisywał jej sprawę. Prawda i dowody, które odnajdą, będą przerażające i? niemożliwe!

„Pan Strach”, Alex Sand 2022. Sensacyjny thriller z nutą kryminału, który trzyma napięcie i budzi w głowach czytelników pytania, na które nie ma łatwych odpowiedzi! Dostępny w popularnych księgarniach (np. taniaksiążka.pl). Opis wydawcy: „Czy w świecie udawania istnieją jeszcze prawdziwe emocje? Czy potrafimy tak naprawdę czuć? W Trenton mieszka Amelia – pewna siebie i czasami bezczelna copywriterka. Podkochuje się w niej Anton, sąsiad, który nie ma za grosz charakteru, ale za to lubi podglądać kobiety. Mężczyzna instaluje w jej domu kamery, które pewnego wieczora rejestrują coś bardzo niepokojącego. Dziewczyna zostaje uprowadzona, a wkrótce wszystkie podejrzenia padają właśnie na Antona.

Czy słusznie? Czy w przeszłości Amelii zdarzyło się coś, co może jej zagrażać? Młoda kobieta budzi się związana i z workiem na głowie. Od teraz jej towarzystwem będzie jedynie cisza, za którą kryje się prawdziwe niebezpieczeństwo.”

„Skrzydła i kości”, Joanna Pawłusiow. Opis wydawcy: „Do Malumic, spokojnej wioski wciśniętej pomiędzy lasy, przyjeżdża rodzina Bocheńskich. Niewiele mówią o swojej przeszłości i z rezerwą podchodzą do miejscowych. Janusz Bocheński zaczyna pracować w pobliskim markecie budowlanym na stanowisku poniżej swoich kwalifikacji. Kinga, jego córka, nienawidzi nowego miejsca i swojej macochy. Planuje ucieczkę. Od śmierci matki uciekała już wcześniej wiele razy, ale zawsze wracała. Wkrótce, w noc po corocznym festynie, Kinga znika. Policja jest przekonana, że kolejny raz uciekła, ale jej ojciec w to nie wierzy. Mieszkańcy Malumic organizują przeszukanie pobliskiego lasu. Niedługo potem znajdują okaleczone ciało. To miejscowy chuligan, z którym dziewczyna potajemnie się spotykała.

Czy to Kinga zabiła chłopaka? Czy ona również znalazła się w niebezpieczeństwie? Nie każdy wierzy w niewinność dziewczyny. Nie każdy chce, aby została odnaleziona. Nie każdy ma czyste sumienie. ”

„Gabinet luster”, Przemysław Żarski 2022. Opis wydawcy: „Opowieść o chłopaku, który zniknął, i dziewczynce, która już na zawsze została obarczona ciężarem tej nieobecności. Ten dzień miał wyglądać inaczej, ale zamiast śmiechu i dobrej zabawy przyniósł rozpacz i strach. Ada Rezler miała niespełna cztery lata, gdy jej nastoletni brat, Igor, zaginął podczas zabawy w chowanego. Co wydarzyło się tamtego dnia na leśnej polanie? To pytanie przez długie lata pozostawało bez odpowiedzi. Dwadzieścia lat później wspomnienia tych tragicznych chwil wracają ze zdwojoną mocą. Zawartość tajemniczej koperty, którą Ada znajduje w drzwiach mieszkania, sprawia, że kobieta wraca do rodzinnej miejscowości, by zmierzyć się z przeszłością i poznać prawdę. Obojętnie jaka by ona była.

Ta historia jest jak rozbite lustro. Dopiero złożone fragmenty tworzą jasny obraz całości, w którym dotknięci traumą bohaterowie wciąż starają się przejrzeć. To zapis wielkiego bólu i równie wielkiej samotności. Bolesna wyprawa w przeszłość i w głąb siebie.”

„Zabójca znika w mroku”, Piotr Krynicki. Opis wydawcy: „Morderca strzela celnie i nie zostawia śladów Grasujący w Warszawie seryjny morderca pozostawia na miejscu każdej zbrodni opróżniony z naboi pistolet, pochodzący z policyjnego magazynu. Media coraz bardziej emocjonują się sprawą tajemniczego oprawcy, a dziennikarze węszą w poszukiwaniu krwawych szczegółów. Jan Libertowski, pracownik rządowego Centrum Ulepszania Działań, pozostaje niewzruszony wobec medialnej gorączki. Jego stoicki światopogląd nakazuje mu trzymać się na uboczu i chłodnym okiem przyglądać się całemu zamieszaniu. W trakcie śledztwa wychodzą na jaw szokujące fakty: przestępca wybiera na ofiary tych, którzy stosowali przemoc wobec swoich najbliższych.

Jan, wychowany przez brutalnego ojca, nie może dłużej udawać, że pozostaje obojętny wobec zagadkowych morderstw? W jego głowie coraz częściej pojawia się pytanie: do czego byłby zdolny, by ukarać tych, którzy od lat pozostają bezkarni?”

Zaciekawieni? To poczekajcie, aż je przeczytacie!