Zastosowanie systemów mieszanych w automatyce bram

Bramy automatyczne to już wręcz standard w nowoczesnym, polskim budownictwie. Znajdują się zarówno na prywatnych posesjach, jak i w osiedlach mieszkaniowych. Dodatkowo, funkcjonują też jako bramy przemysłowe. Najczęściej wybierane są bramy przesuwne lub bramy skrzydłowe. Tego typu bramy są funkcjonalne, bezpieczne i zapewniają komfort użytkownikom. Na rynku polskim wiodący polscy producenci coraz częściej oferują też systemy mieszane.

Czym są systemy mieszane?

Nie można zakwestionować tego, że sprawny montaż i użytkowanie bram przemysłowych zgodnie z przeznaczeniem sprawiają, że na co dzień można szybciej poruszać się samochodem i ogólnie czuć bardziej komfortowo. Producenci bram nie poprzestają jednak na dotychczasowym dorobku. W tej chwili osoby zainteresowane automatyką bram mogą zdecydować się na zakup bram z systemami mieszanymi, w których napędy do bram są niezawodne. Systemy mieszane są przeznaczone głównie do bram przemysłowych. Przy takich bramach bowiem natężenie ruchu jest znacznie większe niż w domach prywatnych. Połączenie konstrukcji bram przesuwnych z bramami skrzydłowymi pozwala na uzyskanie nowoczesnych możliwości w różnych nietypowych sytuacjach. Indywidualny projekt pozwala przewidzieć większą ilość zdarzeń w trakcie wjazdu i wyjazdu na konkretny teren. Przedsiębiorcy mogą także składać zamówienia indywidualne, kiedy chcą by brama była stworzona wprost do wymagań ich działalności. Oczywiście, wtedy należy składać zamówienie wyłącznie u sprawdzonych producentów. Połączenie bramy skrzydłowej z bramą przesuwną sprawdza się wtedy, gdy potrzebne jest duże światło wjazdu, lecz z jednej strony bramy nie ma wyselekcjonowanego miejsca na przesunięcie się i schowanie skrzydła bramy przesuwnej. Takie sytuacje mają miejsce zwłaszcza na dużych halach produkcyjnych. Systemy mieszane na mniejszych terenach sprawdzają się, gdy wjazd na teren przedsiębiorstwa jest standardowej wielkości, ale na teren obiektu regularnie przyjeżdżają ciężarówki wymagające szerszego wjazdu. Jeśli przedsiębiorca ma wykupioną działkę o różnym kształcie to na pewno zdaje sobie sprawę, jak w jego przypadku kluczowe będzie zastosowanie systemu mieszanego. Ma również świadomość, że nie musi martwić się jeśli nie znajdzie bramy w pełni spełniającej jego oczekiwania. Wystarczy sprawdzić ofertę renomowanego producenta bram lub spotkać się z przedstawicielem firmy produkującej bramy, by wyjaśnić, na jakim rodzaju zależy nam najbardziej. Brama zostanie zaprojektowana na podstawie podanych indywidualnie wymiarów. Brama musi już podczas projektu być dobrze wymierzona pod kątem zastosowania jednocześnie dwóch mechanizmów, czyli mechanizmu przesuwnego i mechanizmu skrzydłowego. Same napędy do bram w takich bramach muszą też być dokładnie zaprojektowane. W systemach mieszanych centrala sterująca i akcesoria pomocnicze muszą być dokładnie wymierzone. Dzięki temu na pewno brama będzie działała sprawnie. Bramy z systemem mieszanym mogą działać bez zarzutu przez kilkanaście lat. Posiadają one gwarancję od producentów co do tego, że zostały w nich zastosowane innowacyjne rozwiązania. Już teraz przedsiębiorcy podkreślają, że bramy przesuwno – skrzydłowe poprawiły wyraźnie obsługę kontrahentów oraz codzienne działania związane z logistyką firmy. Automatyka bram jest coraz bardziej wyspecjalizowaną dziedziną, a uwzględnienie bram z systemami mieszanymi w ofertach producentów jest tego najlepszym dowodem.

Bramy oparte na systemach mieszanych

Codzienna korzystanie z bram opartych na systemach mieszanych nie jest w żaden sposób skomplikowane. Po zapoznaniu się z dokładnym instruktażem wystarczy zastosować się do wszystkich wskazówek. Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na to, jak mają być obsługiwane napędy do bram przesuwno – skrzydłowych. Ważne jest to, aby sprawdzić, jak brama będzie działała w sytuacjach typowych oraz nietypowych. Trzeba też zwracać uwagę na to, by podczas korzystania z bramy w jej otoczeniu nie pojawiały się żadne zanieczyszczenia i zakłócenia. Tak jak w przypadku innego rodzaju bram będzie ważna cykliczna konserwacja. To, kiedy ma mieć ona miejsce jest wyznaczone przez producenta. Elementy odpowiadające za automatykę bramy powinny zostać nienaruszone. Wtedy na pewno na terenie firmy nie będzie problemów logistycznych. Trzeba tylko pamiętać o odpowiedniej eksploatacji bramy oraz o tym, by konserwować ją wtedy, gdy jest to wskazane.

Automatyka do bram przemysłowych domaga się większej uwagi ze względu na codzienne obciążenia. Dlatego należy dokładnie przemyśleć, jakie rozwiązania muszą być zastosowane. Systemy mieszane są wybierane, ponieważ bramy je obsługujące mogą być wybierane według indywidualnych rozmiarów. Wpływa to korzystnie na całą logistykę w przedsiębiorstwie. I dlatego teraz jest to tak chętnie stosowane. Bramy przesuwno – skrzydłowe sprawdzą się na zróżnicowanych pod względem terenu posesjach. I dlatego opłaca się w nie inwestować. Już teraz tego typu automatyka doceniana jest przez właścicieli hal produkcyjnych.

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter

Be the first to comment on "Zastosowanie systemów mieszanych w automatyce bram"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.