Wynajem samochodu ? na co uważać?

Wielu z nas od czasu do czasu decyduje się na wynajem samochodów. Powodów i przyczyn, dla których wynajmujemy auta może być mnóstwo. Jedni chcą wynająć auto krótkoterminowo na specjalną okazję typu wesele czy wieczór kawalerski, inni zaś chcą wykorzystać auto do podróży służbowej. Warto jest jednak znać kilka zasad i być świadomym, na co należy uważać.

Przede wszystkim należy czytać warunki i umowę. W umowie zawarte są wszystkie zasady oraz regulamin, które warto przeczytać, by uniknąć ewentualnych nieprzyjemności.

Różne firmy pobierają inne opłaty za każdą usługę. Warto więc dokładnie dopytać się, ile i za co będziemy płacić. W standardowej wypożyczalni mamy wyszczególnione klasy samochodów. Czym większy i droższy samochód, tym wyższa klasa. Zanim więc wynajmiemy samochód zastanówmy się, czy rzeczywiście potrzebny nam duży, droższy samochód na 7 osób czy wystarczy nam ten mniejszy i jednocześnie tańszy.

Cena podana jest zazwyczaj ceną za dobę. Natomiast to nie wszystko ? dochodzą nam bowiem wszelkie koszty ubezpieczenia, dodatkowa opcja wyjazdu za granicę czy też rozszerzone ubezpieczenie ? dodatkowo płatne oczywiście.

No właśnie ? czy warto brać dodatkowe rozszerzenie ubezpieczenia? Standardowe ubezpieczenie zazwyczaj obejmuje tylko i wyłącznie samochód. W przypadku wypadku samochodowego firma wynajmująca samochód dostanie zwrot kosztów za powstałe uszkodzenia, ale my niestety nie ? o ile nie zdecydujemy się na rozszerzenie ubezpieczenia. Różni ubezpieczyciele i różne firmy dają inne warunki danego pakietu. W niektórych mamy opcję assistance, a w niektórych nie. Warto przed wynajęciem auta zapoznać się z warunkami i być świadomym, co nam przysługuje.

Dodatkowe koszty to również wypożyczenie dodatkowych akcesoriów typu GPS czy fotelik dziecięcy. Niektórzy klienci z chęcią decydują się na wypożyczanie tego typu akcesoriów zwłaszcza, jeśli są to klienci zagraniczni.

Kolejną kwestią, z którą warto jest się zapoznać jest koszt paliwa. Dostając auto z wypożyczalni jest ono zazwyczaj zatankowane do pełna. I tutaj mamy wybór przy oddawaniu auta ? oddać zatankowane lub nie. W przypadku, gdy oddamy auto niezatankowane, to firma obciąży nas kosztami za zużyte paliwo. Koszt litra paliwa znacznie od tego na stacji benzynowej, a każda wypożyczalnia przyjmuje inną stawkę. Warto więc zatankować auto we własnym zakresie i nie martwić się tym, że zostaniemy obciążeni kosztami paliwa.

Oddając samochód przypilnujmy, aby został nam oddany podpisany raport zwrotu auta. Jeśli zostanie stwierdzone, że auto ma jakiekolwiek uszkodzenia ? również zostaniemy za to obciążeni.

Większość firm zajmujących się wynajmem samochodu wymaga płatności kartą kredytową. Dlaczego? Z bardzo prostej przyczyny ? w wyniku powstałych uszkodzeń czy dodatkowych kosztów paliwa, firma wynajmująca będzie mogła nas bez problemu obciążyć kosztami.

Wynajem auta to często najlepsze rozwiązanie, ale warto wiedzieć na co należy uważać oraz co będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Jeśli auta luksusowe w Warszawie, to tylko High Class Rent

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter

Be the first to comment on "Wynajem samochodu ? na co uważać?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.