Wszystko o… Mostki prostownicze

Do czego wykorzystuje się mostki prostownicze? Jaką rolę odgrywają w urządzeniach elektronicznych i elektrycznych? Czy można wyróżnić kilka rodzajów mostków? Odpowiedź na wszystkie powyższe pytania znajduje się w tym artykule.

Budowa, działanie i zastosowanie mostków prostowniczych

Mostki prostownicze stanowią niezbędny element konstrukcji zasilającej, która zapewnia działanie wielu różnych urządzeń elektronicznych i elektrycznych. Ich głównym celem jest przetwarzanie prądu zmiennego w prąd stały, dlatego tak często znajdujemy je we wszelkich urządzeniach na prąd. Bardzo często występują w ładowarkach na akumulator, prostownikach, zasilaczach i w wielu innych tego typu urządzeniach. W jednym zdaniu można powiedzieć, że pojawiają się w takich urządzeniach, które pracują na prąd i w których występuje konieczność dostosowania napięcia do wymagań sprzętu.

Najczęściej występujące rodzaje mostków prostowniczych:
– Mostek Graetza
– Mostki trójfazowe
– Mostki wielofazowe

Mostki Graetza mają bardzo nieskomplikowaną budowę i charakteryzują się wyjątkowo skutecznym działaniem. Mówi się nawet, że są efektywniejsze od prostowników jednopołówkowych. Wykorzystuje się je w układach jednofazowych. Jedyną ich wadą jest dostarczanie energii wyłącznie przez połowę czasu działania, co doprowadza do zwiększenia kosztów użytkowania. W związku z tym nie we wszystkich urządzeniach będą stanowić rozwiązanie zalecane po względem ekonomicznym. Natomiast mostki trójfazowe i wielofazowe składają się z kilku jednofazowych mostków Graetza.

Bez mostków prostowniczych urządzenia elektroniczne i elektryczne nie mogłyby działać. Nie miałyby odpowiedniego rodzaju napięcia płynącego z prądu zmiennego.

Gdzie można dostać różne rodzaje mostków prostowniczych?

Wysokiej jakości mostki prostownicze oraz wiele innych elementów elektronicznych znajdziesz w dobrze wyposażonej hurtowni www.micros.com.pl, która oferuje atrakcyjne ceny produktów. Zapoznaj się z jej ofertą i złóż zamówienie już dziś!

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter

Be the first to comment on "Wszystko o… Mostki prostownicze"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.