Włoskie góry i lato? Zdecydowanie tak!

Regiony narciarskie Włoch są intensywnie odwiedzane przez cały rok. Kiedy zimą przyciągają narciarzy, snowboardzistów i wszystkich miłośników białego szaleństwa, latem nie brakuje tutaj miłośników turystyki pieszej, trekkingu, zwiedzania czy włoskiej pizzy. Nie ma też problemu, żeby te dwie przyjemności połączyć, nawet w okresie letnim – Italia dysponuje bowiem letnim ośrodkiem narciarskim, w którym dobre warunki do uprawiania sportów zimowych panują cały rok. O jakim miejscu mówimy? Co możemy robić tutaj latem? Podpowiadamy!

Tonale – letni ośrodek narciarski

W okolicach Lombardii i Trydentu znajduje się lodowiec Presena, o wysokości 2700 do 3000 m n.m.p., w którym śniegu nie zabraknie nawet w gorące lato. Ośrodek oferuje 7 km nartostrad (5 tras) i 4 wyciągi. Innym ważnym miejscem jest lodowiec Stelvio, który również jest dostępny dla narciarzy latem. Jeśli więc zimą nie nacieszyłeś się ulubionymi sportami zimowymi wystarczająco, możesz latem nadrobić zaległości.

Turystyka piesza i trekkingi

Góry są pięknie nie tylko latem. Nic dziwnego, że we Włoszech nie brakuje turystów również latem. Jeśli turystyka piesza czy wspinaczka nie jest dla Ciebie, możesz skorzystać z licznych tras rowerowych, których w tej okolicy również nie brakuje.

Zwiedzanie – piękne włoskie miasta

Na północy Włoch nie brakuje oszałamiających miast, które koniecznie trzeba odwiedzić chociaż raz w życiu. Trydent, Wenecja, Mediolan, Turyn, Bergamo, Werona czy Genua – to tylko niektóre z nich. Połącz wędrówki po górach z intensywnym zwiedzaniem i eksploruj Włochy na własną rękę. Czekają Cię niesamowite starówki, piękne kościoły i wspaniała włoska kuchnia, która dla wielu nie ma sobie równych na całym świecie.

Jeziora Północnych Włoch

Jezioro Como, Maggiore, Iseo i Garda to oszałamiające zbiorniki wodne, nad którymi każdy będzie chciał spędzić chociaż kilka dni. Czekają nas oszałamiające góry, gwarne miasteczka, śródziemnomorska roślinność i wspaniała włoska kuchnia – to doskonały przepis na odpoczynek w tym regionie. Latem stanowią doskonałą alternatywę dla upalnych wybrzeży.

W odwiedzinach u sąsiadów

Będąc na północy Włoch warto wybrać się do północnych sąsiadów tego kraju. Turystów przyciągają góry w Szwajcarii, Liechtenstein i Austrii, ale również Triest w Słowenii, Monako oraz francuskie Cannes czy Marsylia. Z Włoch niedaleko również do chorwackiego wybrzeża.

Artykuł napisanie przy udziale specjalistów z Biura Podróży Primoris.

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter

Be the first to comment on "Włoskie góry i lato? Zdecydowanie tak!"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.