Technologia a medycyna, czyli serwis AV

Obserwowany dziś bardzo dynamiczny rozwój technologii oddziałuje wielopłaszczyznowo na życie człowieka. Dzięki urządzeniom mobilnym, aplikacjom multimedialnym, przenośnym komputerom możemy w kilka chwil skontaktować się z osobą żyjącą na drugim końcu świata, podjąć pracę zdalną z dala od biura, w którym jesteśmy zatrudnieni oraz, nie wychodząc z domu, zapewnić sobie wielogodzinną rozrywkę przed ekranem monitora, oddając się ulubionym serialom.

Jednak technologia to nie tylko łatwy sposób na życie. Nowe urządzenia często ratują ludzkie życie, pomagają schorowanym pacjentom i usprawniają pracę w szpitalach czy klinikach.

Systemy audiowizualne w ośrodkach zdrowia

Nowoczesne serwisy av (audio-visual) umożliwiają przesyłanie obrazu np. z sali operacyjnej czy ze sprzętów obrazowania medycznego do ośrodków medycznych, sal wykładowych dla studentów medycyny lub gabinetów lekarskich. Teletransmisje z operacji przestają powoli dziwić. I dobrze, ponieważ jest to doskonała lekcja dla uczących się zawodu chirurga, a jednocześnie doświadczenie nieinwazyjne dla pacjenta, którego nie musi otaczać grupa młodych, ciekawych ludzi. Dodatkowo obraz czy nagrania mogą zostać utrwalone i archiwizowane w dokumentacji medycznej. Karty zdrowia czy wyniki badań rejestrowane w formie elektronicznej to prawdopodobnie przyszłość służby zdrowia, z którą wcześniej czy później będziemy musieli się zmierzyć.

Rozwiązania dla medycyny

Żyjąc w społeczeństwie początkowo rozwijającym się, a dziś rozwiniętym, potrafimy zaobserwować zmiany w poziomie medycyny na przestrzeni kilku lat czy dekad. Wzrasta długość życia, spada umieralność na choroby, które przed laty dziesiątkowały chorych. Rozwój medycyny idzie pod tym względem we właściwym kierunku. Dzieje się to w dużej mierze dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, które rewolucjonizują tę branżę. Nowe sprzęty, wprowadzanie systemów IT, cyfrowa informacja publiczna i wiele innych przejawów technologii w medycynie. Jesteśmy świadkami zmiany, która zmienia służbę zdrowia. Ważne, by dostosować tempo przemian do potrzeb pacjentów, którzy powinni być ich beneficjentami.

Be the first to comment on "Technologia a medycyna, czyli serwis AV"

Leave a comment

Your email address will not be published.




Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.