Szybka przeprowadzka – to możliwe!

Young delivery men unloading cardboard boxes from truck on street

Zmieniasz miejsce zamieszkania albo siedzibę firmy? Zmiany te powinny Cię cieszyć, jednak na samą myśl o przeprowadzce ogarnia Cię strach.

Przeprowadzka nie musi być wcale taka straszna. Co więcej, może ona przebiegać, szybko, sprawnie i bez większych problemów. Kluczem do sukcesu jest dokładne jej zaplanowanie.

Przygotuj harmonogram

Powinieneś wiedzieć, że dobrze sporządzony plan działania pozwolić Ci na sprawne ogarnięcie wszystkich rzeczy. Już dużo prędzej pospisuj wszystkie rzeczy, zanotuj. Potem tylko postępuj według planu, a na pewno wszystko pójdzie jak z płatka!

Kilka tygodni przed przeprowadzką

To czas na pozbycie się niepotrzebnych przedmiotów. Nie ma sensu zabierać ich w nowe miejsce i je zaśmiecać. To idealny moment na zrobienie porządków i wyrzucenie niepotrzebnych rzeczy. Poproś również o ostateczne rozliczenie rachunków za prąd, gaz, wodę i elektryczność. Załatwi również formalności związane z odłączeniem czy przeniesieniem Internetu, telewizji itp. Pomyśl o opiece dla dzieci i zwierząt. Już dziś warto poprosić o to kogoś bliskiego. Oddaj wypożyczony sprzęt i w końcu – potwierdź datę przeprowadzki.

W przeddzień przeprowadzki

To czas na zgromadzenie wszystkich przedmiotów osobistych, które chcesz zabrać ze sobą. Chodzi tutaj o dokumenty, klucze, paszporty, bilety, pieniądze itp. Ważne, aby zawsze mieć je na oku. Najlepiej włóż do torebki, plecaka, który będziesz miał cały czas przy sobie. Porozłączaj, wyczyść i osusz wszystkie elektryczne przyrządy, które trafią do transportu w nowe miejsce.

W końcu ten dzień

W dzień przeprowadzki posprawdzaj jeszcze pokoje, szafki, szuflady, aby upewnić się, że nic w nich nie pozostało. Jeżeli posiadasz piwnicę, altankę czy schowek, również nie zapomnij tak zajrzeć. To również dzień, w którym należy dopełnić formalności z firmą przeprowadzkową, jeśli takową zatrudniasz. Podpisz kopie dokumentów i umowy na transport Twoich rzeczy. Wynajęcie firmy przeprowadzkowej to dobry pomysł. W ten sposób otrzymujesz fachową pomoc zarówno przy pakowaniu rzeczy, ich załadunku, rozładunku, a także rozpakowywaniu. Firma przeprowadzkowa Tomi Trans: http://www.przeprowadzki-tom.pl/ posiada wykwalifikowany zespół, który ma spore doświadczenie w organizowaniu przeprowadzek. Tomi Trans organizuje je zarówno na terenie kraju, jak i za granicę. Bez względu na to czy od miejsca docelowego dzielą Cię pojedyncze kilometry, setki czy też tysiące kilometrów Tomi Trans zapewni Ci szybką i sprawną przeprowadzkę.

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter

Be the first to comment on "Szybka przeprowadzka – to możliwe!"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.