Sztuka pozyc jonowania

Wiele osób, które dotychczas nie miały do czynienia z pozycj onowaniem wychodzi z założenia, że wypromowanie strony w sieci nie jest niczym trudnym. Dopiero kiedy próbują zająć się tym samodzielnie, okazuje się, że skuteczne pozycj onowanie wymaga fachowej wiedzy.

Ważne jest na przykład dostosowanie struktury strony do upodobań użytkowników, ale i mechanizmów działania wyszukiwarek. Pierwsza kwestia jest dość oczywista ? jeśli strona dobrze się prezentuje i jest prosta w obsłudze, korzystamy niej znacznie chętniej. Dlaczego należy zadbać również o wymagania wyszukiwarek? Ponieważ to właśnie one oceniają naszą stronę i decydują o jej pozycji. Roboty indeksujące przechodzą po linkach do poszczególnych stron, w związku z czym należy im to ułatwić. Na jakie elementy powinniśmy zwrócić uwagę?

Bardzo ważne znaczenie ma element ?title?, czyli tytuł strony. Powinien być stosunkowo krótki, tak by dobrze prezentował się na stronie, a jednocześnie dobrze charakteryzować tematykę strony i jej zawartość. Wyszukiwarki również przypisują do niego dużą wagę ? to podstawowy element uwzględniany przy indeksowaniu i najważniejszy tekst wyświetlany przy wyszukiwaniu. Tytuł powinien zawierać słowa kluczowe.

Czym są słowa kluczowe? Najprościej rzecz ujmując, są to wyrazy opisujące zawartość strony. Najlepiej jeśli pojawiają się one również w jej treści, wplecione w artykuły, czy teksty, które są na niej publikowane. Za słowa kluczowe przyjmujemy takie frazy, które ułatwią internautom odnalezienie konkretnie naszej witryny. Dobrze jest także wziąć pod uwagę to, że użytkownicy wyszukiwarek często mylą się przy wpisywaniu słów. Paradoksalnie, błędy ortograficzne czy literówki w słowach kluczowych są jak najbardziej wskazane.

 

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter

Be the first to comment on "Sztuka pozyc jonowania"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.