Przydatne narzędzia do domu i ogrodu

Domowe naprawy oraz drobne remonty nie wymagają od nas zbyt dużych umiejętności, mimo to wolimy zlecać je zawodowcom.

Jednak majsterkowanie może zapewnić nam bardzo dużo satysfakcji, nie mówiąc już o pieniądzach, które zaoszczędzimy na fachowcu. Na początku musimy jednak ponieść pewną inwestycję, kupując odpowiednie narzędzia do naszego domu.

Malowanie mieszkania

Odświeżanie ścian warto praktykować co kilka lat, wówczas nasze wnętrze na długo nam się nie znudzi. Malowanie jest niezwykle przyjemna czynnością, dlatego wystarczy kupić narzędzia malarskie i zabierać się do pracy. Odpowiednie artykuły znajdziemy nawet w markecie, jednak nie warto sięgać po najtańsze modele, które po pierwszym użyciu się rozpadną. Najbardziej opłacalna opcją jest zakupienie całego zestawu malarskiego, w postaci wałków różnej wielkości, rączki, pędzelków oraz ociekacza. Często w takim zestawie znajdziemy też taśmę oraz folię malarską, obie są niezbędne jeśli malowanie przeprowadzamy bez wynoszenia mebli z pokoju.

Zestaw małego majsterkowicza

Jednym z podstawowych elementów, który powinien znaleźć się w każdym domu, są zestawy narzędziowe, zawierające wszystkie, niezbędne do drobnych napraw elementy. Podstawą takiego zestawu będzie komplet śrubokrętów o różnym rozstawie, najlepiej wybrać model z jedną rączką i kilkoma, wymiennymi końcówkami. Przydatny może się też okazać klucz francuski, który umożliwi nam odkręcenie nakrętek o każdym rozstawie, jest on bowiem regulowany. Młotek jest kolejnym narzędziem, który zawierać powinien dobry zestaw, nie tylko przybijemy nim gwoździa, ale też posłuży nam do innych czynności. Do tego jeszcze zestaw wkrętów oraz gwoździ i dobra wkrętarka i możemy zaczynać naprawy.

Do pielęgnacji ogrodu

Szczęśliwcy, którzy mieszkają w wolno stojących domach powinni zaopatrzyć się też w narzędzia ogrodowe, które umilą codzienna pielęgnację. Do regulacji bujnego żywopłotu oraz przycinania gałązek drzew przydatny będzie sekator. Z kolei do pielenia ogródka i wyrywania chwastów przydadzą się grabki oraz haczka z wygodną rączką. Poza tym bardzo przydatne, szczególnie na początku jesieni, będą grabie, z pomocą których zbierzemy zalegające liście z całego trawnika, zapobiegając uch gniciu.

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter

Be the first to comment on "Przydatne narzędzia do domu i ogrodu"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.