Program Mieszkanie Plus – ruszyły pierwsze inwestycje

W ramach programu rządowego Mieszkanie Plus w trakcie realizacji są już dwa osiedla – w Jarocinie i Białej Podlaskiej. Zgodnie z projektem, w ramach tych budów ma powstać 444 mieszkania. Inwestycje są już w zaawansowanym etapie i jeśli aura pogodowa pozwoli, to zostaną one oddane pod koniec obecnego roku.

Warto wspomnieć, że wraz z tym projektem realizowanych jest o wiele więcej inwestycji. Czytaj więcej: Nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

Co ostatnio udało się ustalić, żadne z tych budynków nie będzie wyposażone w garaże podziemne. Jest to spowodowane oczywiście sprawami finansowymi, ponieważ takie udogodnienia zwiększają koszt inwestycji nawet o 30%. Deweloperzy twierdzą, że dzięki temu będzie można sfinansować np. drogi dojazdowe, jednakże te koszta będą musiały znaleźć odzwierciedlenie w czynszach.

Wysokość czynszu w mieszkaniach na wynajem w ramach programu Mieszkanie Plus ma oscylować między 10 a 20 zł za metr kwadratowy. Projekt zakłada również, że lokator będzie mógł po pewnym czasie zdecydować czy zamierza mieszkanie przejąć na własność.

Narodowy Program Mieszkaniowy powstał w 2016 r. i ma na celu budowę tanich mieszkań na wynajem z opcją wykupu. Program preferuje rodziny ubogie i wielodzietne, lecz nikogo nie wyklucza i o skorzystanie z programu może starać się każdy. Rząd zakłada znacznie więcej inwestycji. Do władz wpłynęło już ponad 70 listów intencyjnych oraz zawarto ok. 10 warunkowych umów inwestycyjnych. Istnieją również plany wdrożenia programu w małych miejscowościach, gdzie taka forma pomocy jest również potrzebna. Obecny budżet na realizację programu wynosi 5 mld złotych, lecz przewiduje się, że docelowo może on wynieść kilkadziesiąt miliardów. Rząd zakłada, że już pod koniec tego roku w trakcie budowy będzie ponad 8 tysięcy mieszkań.

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter

Be the first to comment on "Program Mieszkanie Plus – ruszyły pierwsze inwestycje"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.