Prędkość Twojego Internetu – dlaczego warto przeprowadzać Speed Testy?

Podejmując decyzję związaną z zakupem Internetu, zwracamy uwagę na prędkość. Zależy nam na jego niezawodności, ponieważ żyjąc szybko, tego samego oczekujemy od poruszania się po wirtualnej przestrzeni.

Speed Test Internet –  co to takiego?

Na monitorze lub mobilnym ekranie, ukażą się nam trzy zegary, jak w samochodzie. Każdy zegar ma swoją dokładnie przypisaną funkcję. Zaczynając od lewej strony, na zegarze pojawi się odpowiedź na pytanie – z jaką prędkością pobieram dane z Internetu? Środkowa tarcza wskaże nam Ping, czyli wartość związaną z opóźnieniami, podczas przesyłania najmniejszych danych. Ostatni zegar, znajdujący się po prawej stronie, pokaże nam, z jaką prędkością wysyłamy dane. Warto przy tym zauważyć, że znajdujące się tarcze po przeciwległych stronach powinny mieć jak najwyższą wartość, ponieważ świadczą o dobrej prędkości Internetu. Środkowy zegar natomiast powinien wskazywać jak najniższy ping – nie lubimy opóźnień.

Dlaczego warto przeprowadzać Speed Testy?

Przede wszystkim dlatego, że Internet jest kapryśny. Raz może przypominać zakorkowaną ulicę w godzinach szczytu i działać jak przysłowiowa mucha w smole. Następnym razem może śmigać jak wyścigówka po torze. Zanim zadzwonisz do swojego Usługodawcy, pokuś się o sprawdzenie prędkości i dodaj dwa do dwóch. Być może jest godzina, kiedy wszyscy korzystają z Internetu – np. godziny wieczorne, kiedy to pojawia się chwila wytchnienia po pracy. Warto również zauważyć, że bezpośrednie podłączenie, polegające na wpięciu kabla do modemu i np. laptopa, będzie wskazywało na zbliżoną prędkość wykupionego pakietu. Bezprzewodowe działanie może już trochę odbiegać, od zachwalanych przez Usługodawcę, prędkości.

Niemniej jednak regularne przeprowadzanie Speed Test Internet i krótka analiza raportu, powinna przynieść oczekiwane rezultaty!

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter

Be the first to comment on "Prędkość Twojego Internetu – dlaczego warto przeprowadzać Speed Testy?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.