Praca w Nowym Roku

Dla wielu z nas nadchodzący Nowy Rok stanowi motywację do wprowadzenia zmian również w życiu zawodowym. Nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że nasze noworoczne postanowienia pociągną za sobą konkretne czyny.

Szacuje się, że około ? naszych rodaków postanawia zmienić coś w swojej pracy po Nowym Roku. Do najpopularniejszych postanowień należy to o poszukiwaniu nowej pracy. Inni postanawiają, że otwarcie porozmawiają z szefem i powiedzą mu, co nie podoba się im w jego postępowaniu. W praktyce jeszcze w styczniu często zapominamy o postanowieniach i pracujemy tak, jak do tej pory, dalej narzekając na swój ciężki los.

Decydując się na zmianę pracy, warto zawczasu zorientować się w sytuacji na rynku. Specjaliści przewidują, że w przyszłym roku niewiele firm będzie zatrudniało nowych pracowników. Największe szanse na zatrudnienie mają pracownicy takich branż jak IT, księgowość i sprzedaż. Pozostali powinni wstrzymać się z rzucaniem starej pracy aż do momentu otrzymania konkretnej oferty z nowego miejsca pracy. Inaczej może okazać się, że w Nowym Roku zamiast poprawić swoją sytuację, po prostu zostaną na lodzie.

Zanim wygarniemy szefowi to, co nam w nim przeszkadza, powinniśmy zastanowić się, czy są szanse na to, że to cokolwiek zmieni. Jeśli nie, lepszym wyjściem będzie poszukiwanie nowej pracy. Jeśli wierzymy w to, że szef zrozumie nasze argumenty, warto umówić się z nim na spokojną rozmowę. Taka rozmowa twarzą-twarz to także doskonała okazja do poruszenia tematu podwyżki. To kolejny ważny punkt na wielu listach z noworocznymi postanowieniami. Pamiętaj, że szefowie rzadko wychodzą z inicjatywą podniesienia wynagrodzeń pracownikom. Jeśli nie upomnisz się o wyższą pensję, możesz jej wcale nie otrzymać.

Be the first to comment on "Praca w Nowym Roku"

Leave a comment

Your email address will not be published.




Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.