Pianka poliuretanowa – zastosowanie

Ocieplenie budynku ma istotny wpływ na wysokość naszych rachunków jeśli chodzi o ogrzewanie domu zimą czy także jego klimatyzowanie latem. Warto więc postarać się o jak najlepszą izolację bowiem to po prostu się opłaca. Do izolacji powinniśmy wykorzystywać metody i materiały, które dają najlepsze warunki i perfekcyjną szczelność. Takimi cechami z pewnością charakteryzuje się pianka poliuretanowa oraz metoda natryskowa. Jest to coraz częściej wykorzystywana metoda w izolacji poddasza i to nie bez powodu.

Wiele domów jeszcze kilka lat temu było ocieplane przy pomocy wełny. Jednak wełna nie posiada tak dobrych właściwości izolacyjnych jak pianka poliuretanowa, a co więcej do jej montażu potrzeba znacznie więcej czasu. pianka poliuretanowa oraz metoda natryskowa pozwala na ocieplenie całego poddasza w jeden dzień. Wprawiony i doświadczony pracownik będzie w stanie ocieplić nawet do trzystu metrów kwadratowych powierzchni jednego dnia. Jest to więc świetny wynik. Metoda natryskowa jest metodą, która pozwala uzyskać niezwykle precyzyjną dokładność ocieplenia. Dzięki tej metodzie pianka dotrze nawet w najmniejsze szczeliny i dokładnie je wypełni dzięki czemu ostatecznie ocieplenie jest wykonane perfekcyjnie i zapewnia świetne wyniki. W przypadku wełny ocieplenie wykonywane jest przez znacznie dłuższy czas. Warto także dodać, że  ocieplenia pianką poliuretanową nie zmieniają swoich właściwości wraz z czasem. Jest to więc trwała i świetna opcja dla wszystkich, którzy chcą, aby przykładowo ich poddasze było perfekcyjnie ocieplone.

Skupiając się na zaletach pianki poliuretanowej to jest ich o wiele więcej niż w przypadku wykorzystania wełny czy innych materiałów. Przede wszystkim całe ocieplenie wykonywane jest dużo szybciej oraz dokładniej co już jest niewątpliwym plusem. Warto także dodać, że pianka poliuretanowa jest materiałem samogasnącym więc nie sprawi ona rozprzestrzenienia się ognia w razie pożaru. Koszty wykorzystania metody natryskowej i pianki poliuretanowej bardzo szybko się nam zwrócą i zauważymy to już przy kolejnym sezonie grzewczym od zastosowania takiego ocieplenia. Pianka zapewni nam ciągłość powłoki izolacyjnej dzięki której to ocieplenie staje się dokładniejsze i lepsze. Pianka poliuretanowa może być zastosowana w sąsiedztwie wielu różnych materiałów takich jak beton, drewno, blacha czy nawet folia. Pianka poliuretanowa jest niezwykle trwała i z pewnością znakomicie sprawdzi się w naszym domu jako materiał przeznaczony do ocieplenia poddasza.

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter

Be the first to comment on "Pianka poliuretanowa – zastosowanie"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.