Nowe życie starego drewna

Moda dotycząca aranżacji wnętrz zmienia się praktycznie każdego roku. Co chwila pojawiają się nowe pomysły na stworzenie stylistyki, która będzie zarówno funkcjonalną, jak i piękną. Niektóre materiały wciąż pozostaje w modzie, inne schodzą na dalszy plan i niekoniecznie uznawane są za trendy. Co zatem wybrać, by mieć pewność, że przez najbliższe lata nasze wnętrza będą się spisywać, pod względem użytkowym, ale i dekoracyjnym? Zdecydowanie warto postawić na drewno. Materiał, który tak naprawdę nigdy nie wyszedł z mody. Zawsze pojawiał się w aranżacjach wnętrz, jedynie w mniejszym bądź większym stopniu.

W różnorodnych wydaniach, ale zawsze istniał. Tak jest i teraz. Można z kolei mówić o modzie na przerabianie starego drewna. Nadawanie mu nowego wyglądu i wykorzystywanie do wykonania elementów użytkowych, jak i dekoracyjnych. To niekosztowny sposób na zafundowanie swojemu wnętrzu unikatowego elementu. Do ponownego wykorzystania idealnie nadaje się stare drewno porozbiórkowe. Z domów, jak i pochodzące z łodzi, które już dokonały swojego żywota. Za niewielkie pieniądze można zakupić palety lub niepotrzebne skrzynki drewniane. Odmalować je, przyciąć do pożądanego rozmiaru, zeszlifować i cieszyć się na przykład nowymi meblami ogrodowymi. Drewno to materiał solidny, który jest w stanie przetrwać długi lata. Jeśli zatem nie mamy do czynienia z drewnem, które jest pogniłe, spleśniałe i spróchniałe, z powodzeniem je do czegoś wykorzystamy. Chociażby do stworzenia ozdób, półek, elementów dekoracyjnych czy niewielkich elementów użytkowych, na przykład do kuchni. Dobrze zaimpregnowane poradzi sobie podczas warunków atmosferycznych, dlatego nie trzeba martwić się o meble ogrodowe, które zostały wykonane z palet, skrzynek czy też bali. A te ostatnie równie dobrze mogą się nadać do wykonania ławy na taras lub do ogrodu. Do wymiany belek w domach. Stworzenia dodatkowych półek, w różnych kształtach i rozmiarach. Stare drewno można wykorzystać na ramy luster, obrazów i ramy, które staną się bazą do stworzenia małych dzieł sztuki, z suszonych kwiatów i owoców. Na stolik nocny idealnie nada się drewniana skrzynka, która zostanie pomalowana na kolor pasujący do wybranej aranżacji. Akcesoria drewniane są chętnie wybierane i również samodzielne tworzone, przez osoby, które idą w stronę eko i chcą zadbać o środowisko.

Można zyskać zatem na wnętrzu modnym i ekologicznym. Niewielkim kosztem, bez konieczności płacenia wysokich kwot za wielkie projekty, które nie zawsze zachwycają, a są drogie tylko ze względu na markę. Inspiracji można szukać wszędzie. Przeglądając dostępne galerie, przymierzając drewniane fragmenty do swoich wnętrz, by najpierw znaleźć dla nich doskonałe miejsce, a dopiero potem projektować i tworzyć nowe elementy. Dobierając kolor, który będzie współgrał zarówno ze starym drewnem, jak i dominującą stylistyką wnętrza. Warto skorzystać z porad i wskazówek dostępnych w sieci. Nie tylko odnośnie tego, jak wykorzystać stare drewno, ale i gdzie je kupić czy też w jaki sposób przerabiać, by znów cieszyło i służyło przez kolejne lata.

Reklama: Maestro Arte – Stare Drewno

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter

Be the first to comment on "Nowe życie starego drewna"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.