Kłopoty z sercem, a ciśnieniomierz

Każda osoba, która boryka się z problemami związanymi z sercem musi posiadać swój prywatny ciśnieniomierz, który będzie jej pozwalał na codzienne kontrolowanie ciśnienia w domowych warunkach. Warto jednak zastanowić się dokładniej nad urządzeniem, które chcemy kupić. Rodzajów ciśnieniomierzy na rynku jest na prawdę wiele, lecz musimy wybrać taki, który będzie najbardziej komfortowy jeśli chodzi zarówno o pomiar ciśnienia jak i dokładny w przypadku podawanych nam wartości. Zastanówmy się więc jaki model będzie dla nas najodpowiedniejszy.

Z pewnością podczas wizyt lekarskich niejednokrotnie mierzono nam ciśnienie. Lekarze używają manualnych zegarowych ciśnieniomierzy, które jednak do domowego użytku nie będą zbyt dobre – tym bardziej dla osób, które muszą mierzyć ciśnienie samodzielnie. Ciśnieniomierze elektroniczne to najczęściej spotykane urządzenia przeznaczone do użytku w domu. Charakteryzują się one łatwą obsługą bez konieczności obsługi przez drugą osobę. Ciśnienie w tego typu urządzeniach jest mierzone poprzez pomiar drgań, które są wywołane przepływem krwi zaraz pod mankietem założonym na ramię. Rezygnacja ze słuchawek jest więc bardzo komfortowa jeśli chodzi o mierzenie ciśnienia w domowych warunkach. Każdy na pewno poradzi sobie bezproblemowo z obsługą takiego urządzenia bowiem w przypadku ciśnieniomierzy automatycznych wystarczy, że założymy mankiet na ramię oraz wciśniemy odpowiedni przycisk, a cała operacja wraz z napompowaniem mankietu będzie przeprowadzona automatycznie przez urządzenie. Na sam koniec na wyświetlaczu urządzenia zobaczymy odpowiednią wartość wskazującą ciśnienie. Osoby mierzące ciśnienie regularnie, które zapisują sobie wyniki mają więc bardzo uproszczone zadanie.

Mierzenie ciśnienia powinno być jednak przeprowadzane w odpowiednich do tego warunkach. Wszystko po to, aby pomiar wyszedł jak najbardziej dokładnie. Przede wszystkim do pomiarów ciśnienia wybierajmy ciche pomieszczenie. Co więcej na około 30 minut przed pomiarem ciśnienia nie możemy pić napojów takich jak kawa czy herbata bowiem będą one miały wpływ na uzyskany przez nas wynik. W trakcie pomiarów musimy wygodnie usiąść na krześle i starać się nie ruszać. Dlatego właśnie ciśnieniomierze automatyczne najbardziej są polecane do domowego użytku bowiem nie wymagają od nas żadnego ruchu. W przypadku ciśnieniomierzy półautomatycznych musimy sami napompować mankiet przy pomocy dołączonej do zestawu gruszki co już generuje ruch. Pamiętajmy, aby mankiet został założony mniej więcej 2-3 cm nad łokciem.

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter

Be the first to comment on "Kłopoty z sercem, a ciśnieniomierz"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.