Kiedy warto zasięgnąć porady prawnika?

Zdecydowana większość z nas unika jakichkolwiek kontaktów z wymiarem sprawiedliwości. Zdarza się jednak, że bez żadnej intencji czasami musimy stanąć przed sądem, policją czy po prostu urzędem, w których to miejscach znajdujemy się przykładowo jako świadek. Nierzadko nie mamy wpływu na konieczność takiego działania, choćby w sytuacjach, gdy uczestniczymy w trwającym postępowaniu spadkowym. Niezależnie od chęci więc, wielu z nas prędzej czy później spotka się z sytuacją, w której konieczne będzie wsparcie osoby doświadczonej w kwestiach prawnych. Czy zawsze w takiej sytuacji warto korzystać z porady prawnika?

Bez wątpienia jest to najrozsądniejsze wyjście, kiedy dotyka nas sprawa, o której nie mamy żadnej wiedzy. Można oczywiście posiłkować się wpisami na forach internetowych, czy korzystać z doświadczeń naszych bliskich i znajomych. Tak naprawdę jednak na pięć rzeczowych porad trafić się może jedna niemerytoryczna i wprowadzająca w błąd. Możliwości weryfikacji zaś są czasochłonne i nie zawsze dostępne.

Tymczasem istnieje wiele wyspecjalizowanych kancelarii, zajmujących się poradami prawnymi. Warto przed podjęciem kontaktu zapoznać się z profilem ich działalności, gdyż nie każdy specjalista od prawa karnego musi posiadać równie dużą wiedzę na temat prawa gospodarczego. Oczywiście istnieje dużo kancelarii służących poradą w każdej z dziedzin prawa. Taką deklarację możemy przykładowo przeczytać na stronie kancelarii KB Adwokaci (Kb-adwokaci.pl). Korzystanie z usług takich biur jest o tyle sensowne, że często poszczególne dziedziny prawa się przenikają.

Kiedy jeszcze warto korzystać z porady prawnika? Z pewnością wtedy, kiedy cenimy swój czas. Niektóre przepisy prawne nie są skomplikowane i na dobrą sprawę część z nas byłaby w stanie samodzielnie przygotować się do procesu czy zeznania. Wymaga to jednak poświęcenia dużo czasu. Czasami lepszym wyjściem jest zaufanie w tej kwestii specjalistom. Zwłaszcza, że oprócz oszczędności czasu, mamy też wtedy wspomnianą już gwarancję poprawności merytorycznej.

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter

Be the first to comment on "Kiedy warto zasięgnąć porady prawnika?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.