Kambodża wyjazd z biurem podróży na zwiedzanie „innego świata”…

Kambodża to jedno z bardziej tajemniczych i wciąż nie do końca poznanym krajem w Azji. Największa część granicy przebiega z Tajlandią, która jest dużo bardziej popularnym celem podróży wśród Europejczyków. To jednak Kambodża skrywa fascynujące miejsca, a często też krwawe wątki historyczne… W Kambodży można ujrzeć bajecznie wyglądające obiekty historyczne i przepiękne wręcz plaże, które są zaproszeniem do kąpieli morskich i słonecznych o każdej porze roku. Kambodża chwyta za serca uśmiechem na twarzach mieszkańców, dla których wreszcie – po obaleniu reżimu Pol Pota – nadeszły lepsze czasy, którymi ten szczęśliwy, choć niezbyt bogaty naród potrafi się szczerze cieszyć.

Spuścizna Imperium Khmerskiego.

Wizytówką Kambodży jest dla wielu osób właśnie Angkor – kompleks budowli, który jest pozostałością stolicy dawnego Imperium Khmerskiego. Usytuowane kilka kilometrów od dzisiejszego miasta Siem Reap kompleks Angkor to robiący spore wrażenie na zwiedzających, ogromny obszar z pozostałościami miasta i zespołów świątynnych. Angkor był w czasach swojej świetności największym, liczącym nawet milion mieszkańców, miastem ówczesnego świata. Dzisiaj cały rozległy obiekt wpisany jest na listę światowego dziedzictwa kultury Unesco i odwiedzają go każdego dnia turyści liczeni w tysiącach.

Cały kompleks Angkor składa się z kilku części, wśród których najpopularniejsze to Angkor Wat, Angkor Thom, Banteay Srei, Banteay Samre. Wybierając podróż: Kambodża wyjazd z biurem podróży Logos Tour mają Państwo możliwość zobaczenia wszystkich tych olśniewających miejsc.

Ludzie żyjący na wodzie.

Charakterystyczną rzeczą w kilku rejonach Azji są pływające wioski. Duże zbiorowisko ludzi żyjących na wodzie można znaleźć właśnie w Kambodży, na bardzo wyjątkowym jeziorze Tonle Sap. Jest to największe jezioro na Półwyspie Indochińskim, przynoszące rekordowe ilości pozyskiwania ryb. Powierzchnia tego jeziora waha się w ciągu roku od 2 500 km2 do 15 000 km2 w porze deszczowej, kiedy to jest zasilane ogromnymi ilościami wody z Mekongu.

Życie ludzi w pływających wioskach, a także w wioskach zbudowanych na palach, nad powierzchnią wody, uzależnione jest całkowicie od wód Jeziora Tonle Sap, od jego przypływów, odpływów i zasobności w ryby. Codzienność kambodżańskich rodzin i społeczeństw, życie rodzinne, pracę i zmaganie się z trudami życia na wodzie można obserwować z bliska przemieszczając się po wodach Jeziora Tonle Sap.

Stolica po azjatycku.

Kambodża jest krajem raczej małych miast, zatem 1,5 milionowa stolica, Phnom Penh, to niemal metropolia na skalę tego kraju. Jest ośrodkiem naukowo-kulturowym oraz przemysłowym, z portem, lotniskiem oraz dwoma uniwersytetami. W Phnom wartym obejrzenia jest bez wątpienia Pałac Królewski z charakterystycznymi ostrymi zakończeniami dachu. Jeżeli chcą Państwo zobaczyć szereg złotych posągów Buddy, przyozdobionych prawdziwymi diamentami – Kambodża wyjazd z biurem podróży Logos Tour umożliwi Ci zobaczenie tego fenomenalnego miejsca.

Kambodża to wyjątkowy w swoim tragizmie kraj, w którym jeszcze w drugiej połowie XX wieku działy się rzeczy wręcz przerażające. Polityka terroru stosowana przez Pol Pota przyczyniła się do jawnego wyeliminowania jego przeciwników politycznych oraz milionów mieszkańców kraju. Obecnie w wielu regionach Kambodży można znaleźć ślady lub pamiątki niechlubnego okresu rządów ekstermistycznego ugrupowania Czerwonych Khemrów, którzy łączyli najgorsze cechy ideologii komunistycznej ze śmiercionośnym nacjonalizmem. Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng to realny budynek dawnej szkoły zamienionej na więzienie dla ludzi uznanych często bezzasadnie za wrogów Pol Pota, szpiegów, wrogów partii i rewolucji.

Rząd kambodżański dokłada starań, by turystyka w kraju się rozwijała. Kraj ma naprawdę dużo do zaoferowania przyjeżdżającym i staje się z roku na rok coraz większą konkurencją dla sąsiedniej Tajlandii. Uwodzicielskie krajobrazy, a przy tym karty historii zapisane krwią wielu patriotów, przyjazna kultura rodowitych mieszkańców – to wszystko i przyciąga i ciekawi.

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter

Be the first to comment on "Kambodża wyjazd z biurem podróży na zwiedzanie „innego świata”…"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.