Jak wybrać sofę do salonu?

Wybierając sofę, która jednocześnie ma doskonale wpisywać się w wystrój salonu i do tego być funkcjonalna, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Po pierwsza sofa ma nie tylko pełnić rolę dekoracyjnego elementu salonu, ale również umożliwiać spanie na niej gościom oraz przechowywanie w środku dodatkowej pościeli.

Sofy z pojemnikiem na pościel i z funkcją spania są aktualnie najbardziej popularnymi modelami, które od razu zwracają uwagę klientów. Właściciele mieszkań patrzą również na to, że sofy są rozkładane do przodu tak, by w razie potrzeby można je było szybko i sprawnie przygotować do spania. Nowe sofy rozkładane z pojemnikiem na pościel powinny więc być wysuwane do przodu i w miejscu tego wysunięcia posiadać odpowiednik pojemnik do przechowywania poduszek, kołdry czy koca. Dzięki temu sofa będzie pełniła rolę użytkową i sprawdzała się w awaryjnych sytuacjach np. podczas wizyty większej ilości gości.

Większość takich warunków spełnia klasyczna sofa 3 osobowa rozkładana, która jest dzisiaj do dostania w wielu różnych wariacjach kolorystycznych. Można ją zatem świetnie dopasować zarówno do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych, jak i tych, które są stylizowane np. na nurty vintage czy retro. Porządna sofa dla 3 osób będzie również gwarantem wygodnego snu zarówno przy opcji rozłożonej i wysuniętej do przodu, jak i w czasie odpoczywania na niej przed kinem domowym, bez opcji rozkładania.

Ostatnim elementem jest dobór odpowiedniej tkaniny, którą taka sofa będzie obita. Poza kolorystyką dobrze jest tu zwrócić uwagę na fakturę: prążkowaną, gładką, lub będącą mieszanka obu wymienionych.

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter