Jak wybrać dobrą firmę sprzątającą?

W poszukiwaniu idealnie pasującej do potrzeb przedsiębiorstwa firmy sprzątającej, zwraca się dziś uwagę na wiele różnych czynników, które w zależności od wielkości firmy wymagającej sprzątania i systematyczności prac, mogą mieć dla różnych właścicieli firm ? różną skalę ważności. Na co powinna zwrócić uwagę mała, a na co duża firma poszukująca wykonawcy do sprzątania swoich pomieszczeń?

Małe firmy, o ograniczonej powierzchni wymagającej sprzątania, zwracają najczęściej uwagę na: elastyczność godzin, w jakich wykonywane będzie sprzątanie, dyspozycyjność firmy w razie nagłych przypadków oraz fakt, czy osoba lub firma sprzątająca dysponuje własnym sprzętem i środkami czystości, czy też ich zakup będzie leżał w gestii zamawiającego sprzątanie. Tych kilka podstawowych czynników determinuje fakt, czy umowa z daną osobą lub firmą sprzątającą będzie podpisana, czy nie.

Wielkie korporacje i duże firmy – zlokalizowane w aglomeracjach, w których zarówno ruch klientów jak i pracowników jest większy, zwracają przy wyborze firmy do sprzątania na znacznie więcej czynników.

Wśród nich wymienić należy: indywidualne i elastyczne ustalanie terminów sprzątania (często również w niestandardowych godzinach), możliwość negocjacji cen, posiadanie własnego sprzętu do sprzątania jak własnych, wysokiej jakości środków czyszczących i myjących ( w tym takich, które są bezpieczne dla powierzchni czyszczonych), specjalne rabaty przy stałych zleceniach, terminowość pracy, systematyczność, wykwalifikowaną, odpowiedzialną i sprawdzoną kadrę pracowników.

Bardzo istotne jest tutaj również rzetelne podejście do kwestii sprzątania, i brak konieczności ?przypominania? firmie sprzątającej o czymkolwiek.

Renomowane firmy z kategorii sprzątanie biur Warszawa ? powinny spełniać tutaj co najmniej 90, a najlepiej 100% z w/w czynników. Im wyższe dopasowanie się do potrzeb wielkich firm, tym większa szansa na pozyskanie systematycznych i satysfakcjonujących obie strony zleceń.

 

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter

Be the first to comment on "Jak wybrać dobrą firmę sprzątającą?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.