Jak uniknąć nieodpowiedniego wyboru prawnika

To, że prawnik, adwokat czy też kancelaria, robią na nas świetne wrażenie, nie oznacza, iż spełnią nasze oczekiwania. Problemy pojawiają się zarówno wtedy, gdy szukamy pomocy prawnej na własną rękę i płacimy za nią duże pieniądze, jak i wtedy, gdy zachodzi potrzeba skorzystania z pomocy państwowej.

Obydwie strony mogą, mówiąc kolokwialnie, dać ciała. Jeden weźmie za dużo i wcale nie wygra dla nas sprawy, inny zaś w ogóle zlekceważy swoje obowiązki, biorąc pod uwagę, że to przecież nie klient płaci mu spore sumy za prawną pomoc i opieką podczas trwające procesu. Klienci mają szansę na odwołania, ponieważ praca wszystkich specjalistów z dziedziny prawa, podlega uregulowaniom różnego rodzaju, jak i związkom zawodowym. Do tego dochodzi odpowiedzialność cywilna i karna. Trzeba udowodnić, że wybrany przez nas fachowiec nie dopełnił swoich obowiązków, zlekceważył je bądź wziął pieniądze za coś, czego tak naprawdę nie wykonał, ale jest to możliwe i pozwala klientom ostatecznie uzyskać czy też odzyskać to, co im się należy. A najlepiej postawić na cierpliwe poszukiwania, poświęcając tyle czasu na znalezienie specjalisty z prawa, ile tylko możemy.

Nie wybierając pochopnie, przypadkowo i wedle ceny za oferowane usługi, bo ta nie zawsze idzie w parze z jakością. Liczy się doświadczenie, czasami wiek, podejście i inne czynniki, które decydują o tym, iż możemy liczyć na taki finał sprawy, jaki jest dla nas satysfakcjonujący. Warto zastanowić się nad wyborem pomiędzy kancelarią, a chociażby adwokatem. Sprawdzając, w jakich sprawach specjalizuje się każdy podmiot. Osoba głównie obsługująca przedsiębiorców i spółki, niechętnie postawi na klienta indywidualnego i nie będzie w stanie zaoferować mu pomocy na tak wysokim poziomie, jak adwokat, który na co dzień dąży do wygranej, wspólnie z indywidualnymi klientami. Trzeba zwracać uwagę także na doświadczenie, w ogóle w prowadzeniu spraw i uczestnictwie w ewentualnych procesach. Niemniej ważna pozostaje wiedza czy naszą sprawą zajmować się będzie jedna osoba, czy też może kilka. W dużych procesach praca zespołu bywa koniecznością, ale gdy w grę wchodzi na przykład rozwód bądź inne sprawy rodzinne, w szczegóły wtajemniczamy wybranego adwokata, a on przekazuje sprawę w kolejne ręce, okazuje się, że ?nikt nic nie wie?. Zmienia się podejście, sposób myślenia, proponowane rozwiązania, a najbardziej cierpi na tym klient. Nie tylko finansowo czy też czasowo, ale również pod względem większego stresu i strachu czy sprawa zostanie pomyślnie rozwiązana.

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter

Be the first to comment on "Jak uniknąć nieodpowiedniego wyboru prawnika"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.