Jak ekstremalne zimno wpływa na twój samochód (i co z tym zrobić)

Temperatury spadają do pojedynczych cyfr, podmuchy wiatru są nieprzyjemne i niebezpieczne, a rozmowa o wirach polarnych i śnieżycach wypełnia media

Temperatury spadają do pojedynczych cyfr, podmuchy wiatru są nieprzyjemne i niebezpieczne, a rozmowa o wirach polarnych i śnieżycach wypełnia media. Na zewnątrz jest zimno. W jaki sposób zimno może wpłynąć na samochody i jak sobie z tym radzić?

Problem: Brak odpowiedniego ciśnienia w oponach

Ponieważ powietrze w twoich oponach staje się zimniejsze, kurczy się i ma mniejszą siłę nacisku. Opony stają się niedostatecznie napompowane.

Rozwiązanie: Sprawdzaj ciśnienie w oponach częściej niż normalnie, nawet raz w tygodniu. Może się wydawać, że deflacja zapewnia lepszą trakcję, ale eksperci od opon ostrzegają przed używaniem opon poniżej zalecanego przez producentów ciśnienia, ponieważ może to powodować nierówne lub niebezpieczne zużycie bieżnika. Instalacja opon zimowych jest zawsze dobrym pomysłem w rejonach z niesprzyjającą pogodą.

Problem: rozładowana bateria

Zima jest szczególnie trudna w przypadku akumulatorów. Jeśli twój samochód nie uruchomi się w ekstremalnie niskich temperaturach, jednym z najbardziej prawdopodobnych problemów jest to, że akumulator nie działa.

Rozwiązanie: Dobrą wiadomością jest to, że problem jest banalnie prosty do rozwiązania: kable rozruchowe nie są trudne w użyciu. Aby jednak całkowicie uniknąć rozładowanej baterii, sugeruje się utrzymywanie czystych, szczelnych połączeń i brak korozji. Zaleca również wymianę baterii, które mają więcej niż trzy lata. Osoby w najzimniejszych klimatach mogą kupić podgrzewacz akumulatorów, dostępny w większości sklepów z częściami samochodowymi lub w Internecie.

Problem: przednia szyba jest zamarznięta od wewnątrz

Jeśli funkcja odszraniania samochodu nie działa prawidłowo, może to stanowić poważny problem z bezpieczeństwem. Twój oddech może skraplać się i zamarzać po wewnętrznej stronie przedniej szyby podczas jazdy bez funkcji rozmrażania.

Rozwiązanie: Upewnij się, że wszystkie funkcje odszraniania i ogólne ogrzewanie w twoim samochodzie są sprawne.

Problem: Środek przeciwko zamarzaniu nie spełnia swojej roli

Płyn chłodzący silnika nie będzie tak skuteczny w ochronie silnika, jeśli jest stary lub ma niewłaściwy stosunek chłodziwa do wody.

Rozwiązanie: nie dodawaj 100-procentowego płynu przeciw zamarzaniu, ponieważ ma on niższy punkt zamarzania, gdy nie jest zmieszany z wodą. Dobrym pomysłem jest użycie płynu chłodzącego silnik, który jest przeznaczony do chłodniejszego klimatu. Jeśli naprawdę chcesz uniknąć podróży do mechanika, możesz sprawdzić punkt zamarzania płynu chłodzącego za pomocą narzędzia zwanego refraktometrem. Większość modeli późno modelowych są wyposażone w chłodziwo o przedłużonej trwałości, który wytrzyma zimno. Płyn chłodzący samochodu powinien być przepłukiwany i uzupełniany co najmniej co dwa lata.

W tym roku może być trochę za późno, aby wziąć sobie do serca te rady, ale na przyszłość – zaleca się zabranie samochodu na inspekcję przed zimowymi uderzeniami, aby można było zapobiec powyższym problemom z wyprzedzeniem. Pojazdy wymagają szczególnej uwagi, gdy temperatury spadną poniżej zera. Niezależnie od tego, czy konsumenci przeprowadzają inspekcję i konserwację, czy idą do warsztatu naprawczego, jest to niewielka, ale ważna inwestycja, aby uniknąć zaostrzenia i nieoczekiwanych i potencjalnie niebezpiecznych kosztów awarii w czasie mrozów. Wszelkie środki do konserwacji twojego samochodu znajdziesz w sklepie internetowym Volkswagena, pod adresem www.vwuzytkowe-sklep.pl

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter

Be the first to comment on "Jak ekstremalne zimno wpływa na twój samochód (i co z tym zrobić)"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.