Fiat Fullback. Pick-up stworzony do ciężkiej pracy

Szukasz partnera do ciężkiej i nierzadko brudnej roboty? Mamy idealnego kandydata. Nie boi się wyzwań, radzi sobie w warunkach, w których niejeden dałby za wygraną, a do tego prezentuje się wyśmienicie. Oczywiście mowa o Fiacie Fullback: pick-upie, który powstał z myślą o wytężonej pracy.

(Nie)oczywisty wybór

Wśród aut dostawczych Fiata nietrudno odnaleźć samochód, który tak jak Fulback wyróżniałby się w sposób szczególny. Jest nie tylko zwrotny i zwinny, ale ponadto swoją sylwetką pozostawia daleko w tyle swoich większych i masywniejszych braci. To pick-up z charakterem. Nie tylko przyda się podczas przewozu sporego ładunku, ale dotrze wszędzie tam, gdzie teren stawia czterokołowcom spore wymagania.

Co świadczy o wyjątkowości tej maszyny? To przede wszystkim pierwszy i jedyny pick-up na rynku z aluminiowym blokiem silnika. Oznacza to, że jest jednocześnie bardzo lekki i niezwykle wytrzymały. Dzięki takiemu rozwiązaniu Fullback może zabrać ze sobą tonę i nie zmęczyć się przy tym ani trochę. Ładowność ciągniętej przyczepy może natomiast wynieść nawet 3 tony! W prowadzeniu takiego ładunku pomaga solidna skrzynia biegów: 5-stopniowa dla automatu lub 6-stopniowa dla skrzyni manualnej. Warto dodać, że pod maską znajduje się Diesel 2.4 o mocy 180 lub 150 KM.

Gotowy na wszystko

Dostawczy Fiat Fullback stanowi połączenie solidności i elegancji. Nie wygląda co prawda jak typowy pomocnik, ale lubi się wybrudzić i nie stroni od trudniejszych prac. Mimo to można być jednak pewnym, że pod tą siłą i chęcią walki drzemie rozważny partner. Świadczą o tym chociażby nowoczesne systemy wspomagania jazdy oraz bezpieczeństwa. Wart uwagi jest z pewnością system Full Traction – selektor napędu 4WD umożliwia poruszanie się po bardzo wyboistym terenie bez szkody dla jakości jazdy, rozkładając moment obrotowy między przednią a tylną oś. Do tego do wyboru pozostają trzy wersje nadwozia (kabina podwójna, przedłużona lub podwozie do zabudowy). To kolejny ukłon w stronę kierowcy, który może dopasować model do charakteru swojej pracy.

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter

Be the first to comment on "Fiat Fullback. Pick-up stworzony do ciężkiej pracy"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.