Etyczne kanały dostaw

Etyczne kanały dostaw to dla wielu firm termin, który jednoznacznie kojarzy się z drastycznym wzrostem wydatków, na które żadne rozwijające się przedsiębiorstwo nie chce dziś sobie pozwolić.

W czasach, gdy klient ostateczny żąda jak najniższej ceny i często nie kieruje się przy wyborze danego produktu niczym innym, wprowadzenie takich etycznych łańcuchów dostaw rodzi obawę, że skończy się to dla firmy wielką klęską i stratami lub nadzieją, że będzie wręcz przeciwnie, a firma zyska w oczach klientów i zwiększy sprzedaż.

Dobrze zaplanowane i profesjonalnie wdrożone etyczne łańcuchy dostaw mogą przynieść mnóstwo korzyści gigantom, którzy mówią dziś coraz częściej o potrzebie stosowania takich rozwiązań biznesowych.

Ustalenie przez duże koncerny możliwie wspólnego, etycznego łańcucha dostaw pozwoliłoby po pierwsze nawiązać lepsze relacje z dostawcami z całego świata i otrzymać od nich lepszy, zdrowszy produkt końcowy, który konsumenci kupowali chętniej. Po drugie natomiast, wpłynąć pozytywnie na ochronę środowiska, warunki pracy i obniżenie bezrobocia, zaufanie lokalnych społeczności, prawa człowieka i najprzeróżniejsze kwestie środowiskowe.

Pomocnym narzędziem w ustalaniu rzetelności firmy, z którą chce się podjąć współpracę jest wyszukiwarka firm CABB, dzięki której można błyskawicznie zorientować się w aktualnym  statusie potencjalnego kontrahenta.

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter

Be the first to comment on "Etyczne kanały dostaw"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.